Hezonja podigao naslov grčkog prvaka

Matej Kačan • četvrtak, 10.06.2021.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja na pripreme za kvalifikacijski turnir u Splitu doći će u šampionskom raspoloženju jer je s Panathinaikosom podigao naslov prvaka...

Panathinaikos i njegov krilni igrač, hrvatski reprezentativac Mario Hezonja novi su prvaci grčke Basket lige. Panathinaikos je u gostima svladao Lavrio s 82:66 u četvrtoj utakmici te je s 3-1 osvojio naslov.

Sjajnom obranom u prvom poluvremenu je grčki prvak suparniku dozvolio tek 31 poen te je stvorio deset poena prednosti, a do kraja razlika samo raste do konačnih 16 i naslova. 39. je ovo naslov za atenske Zelene i peti u nizu, a najveći rival Olympiakos ima tek 12 uz deset Arisovih.

Papapetrou s 24 poena i Mitoglou s poenom manje vodili su pobjednike, dok je Hezonja zabio osam poena uz dva skoka i 3/5 iz igre za tek 13 minuta na parketu. Inače se u seriji Hezonja nije isticao, najbolji je bio u drugoj utakmici koju je Lavrio dobio u produžetku, a hrvatski je košarkaš zabio 18 poena.