EP 2020., skupina E, 1. kolo, 14.06.2021, 21:00 h, Sevilla, La Cartuja
Suci: Slavko Vinčič, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)
0:0(0:0) Švedska
Švedska

Puno prometa, malo zarade kod Španjolaca, Šveđani ih mogli kazniti

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.06.2021.

Sjajni Olsen, loša realizacija i disciplinirana Švedska glavni su razlozi zašto je Španjolska na otvaranju svog puta odigrala samo 0:0 protiv Švedske...

Pablo Sarabia
66'
10
Thiago Alcantara
66'
9
Gerard Moreno
74'
21
Mikel Oyarzabal
74'
17
Fabian Ruiz
87'
Robin Quaison
69'
17
Viktor Claesson
69'
16
Emil Krafth
75'
26
Jens Cajuste
83'
5
Pierre Bengtsson
83'
Janne Andersson

Uz dosta problema ušli su u ovaj susret Španjolci i Šveđani, koronavirus poremetio je pripreme i Španjolskoj i Švedskoj, no kako je moglo biti, na kraju su dobro i prošli s manjim brojem pozitivnih od onog što se nagađalo da bi moglo biti.

Luis Enrique odlučio se za dinamičnu postavu s nizom igrača koji su brzi i pokretljivi i prijetili su, a uglavnom je pokretač tih opasnih akcija ili je u njima sudjelovao, Dani Olmo.

Olmo je prvi konkretno zaprijetio i to udarcem glavom nakon ubačaja s desne strane, jako dobro je pucao, ali Olsen je fantastično obranio.

Još jednu odličnu priliku propustio je Koke prije fantastične šanse za Moratu koji neshvatljivo promašuje. Danielson je u 36. minuti promašio loptu, ona je došla do potpuno samog Morate koji puca pokraj gola.

Kazna je skoro stigla pet minuta kasnije. Isak je zakuhao veliku šansu, dobio je dvoboj s Pauom Torresom, s nekih 6-7 metara je pucao prema golu, lopta pogađa Llorentea i odbija se u vratnicu te u ruke Simona. Puno sreće za Španjolsku.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu kao i u prvom poluvremenu. Španjolska je imala loptu u nogama, tražila je način kako probiti obranu i svladati sjajnog Olsena, ali nije išlo.

I dok su Španjolci tako kombinirali i vagali švedsku obranu, mogli su i izgubiti. Još jedan čisti zicer zakuhao je Isak, ovaj put prošao je kroz trojicu Španjolaca u 16 metara i proigrao potpuno samog Berga u petercu, a on neshvatljivo promašuje.

Bilo je to sve što se tiče Šveđana, Španjolci su s druge strane promijenili praktički kompletnu napadačku liniju, ali nije pomoglo. I dalje se pokušavala švedska obrana natjerati na pogrešku, ali osim one Danielsonove koju nije kaznio Morata, Švedska nije griješila.

Ostalo je 0:0, Španjolska je uzela samo bod na otvaranju, a sada je čekaju dva jako teška dvoboja.