Clippersi i Hawksi izjednačili, Bojan i Zubac zaigrali bolje

Matej Kačan • utorak, 15.06.2021.

U dvije četvrte utakmice polufinalnih serija u konferencijama, LA Clippersi i Atlanta Hawksi stigli su do izjednačenja. Bilježimo i mnogo bolju partiju Bojana Bogdanovića...

Los Angeles Clippersi još su jednom pokazali da će u seriji protiv Jazza domaći teren biti od presudne važnosti. Clippersi su uzeli i drugu utakmicu kod kuće te su izjednačili u seriji na 2-2 nakon 0-2 zaostatka.

Završilo je 118:104, a sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu u kojem je napravljena zaliha od 24 poena razlike pa je susret bio jednosmjerna ulica sa samo jednom promjenom vodstva, onom kod 2:0 Jazzera na samom početku.

Kawhi Leonard i Paul George napokon postaju duo kakav se i očekuje pa su obojica zabili po 31 poen, dok je George imao i devet skokova uz četiri dodavanja, a Leonard sedam skokova. Ivica Zubac odigrao je više i bolje nego u trećoj, za nešto manje od 18 minuta je iz igre gađao 3/3 uz 2/4 s linije za osam poena, pet skokova i asistenciju, ali i pet prekršaja zbog kojih nije igrao više.

Kod Jazzera je Donovan Mitchell pokušavao s 37 poena te po pet skokova i dodavanja, ali nije mogao sam jer nije imao suigrača na preko 20 poena. Najbliže tome bili su Joe Ingles s 19 poena te Bojan Bogdanović s 18 poena (6/12 iz igre, 4/5 bacanja) koji je to ostvario u 39 minuta na terenu, a dodao je i tri skoka, pet asistencija i dvije ukradene lopte.

U drugom susretu večeri vidjeli smo veliki preokret. Philadelphia 76ersi imali su 62:49 na poluvremenu i 3-1 za možda i rješenje serije u džepu, ali je Trae Young u drugom poluvremenu poveo Hawkse do 103:100 pobjede i izjednačenja.

Young je imao problema s ramenom koje je na klupi bilo zamotano, ali je svoju momčad poveo do pobjede uz koš koji je minutu i 17 sekundi do kraja Atlanti dao prvo vodstvo nakon prve dionice. Atlanta je izdržala, a Young je imao 25 poena uz čak 18 asistencija.

22 je dodao Bogdan Bogdanović, dok su Capela (12-13) i John Collins (14-12) ostvarili double-double učinke. Tobias Harris zabio je 20, Joel Embiid 17 uz 21 skok, a Ben Simmons je s 11 poena, 12 skokova i devet asistencija stigao nadomak triple-doublea, ali je sve to bilo nedovoljno.ve to bilo nedovoljno.

• Obrisan korisnik15.06.2021. u 12:13