Prva HNL juniora: Šibenik rezultatski uvjerljiv za povratak u elitu

Sportnet • subota, 19.06.2021.

Na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu odigran je dvoboj kvalifikacija za popunu Prve HNL juniora između Jadrana iz Poreča i Šibenika. Obje momčadi tražile su pobjedu, koja bi donijela plasman u društvo najboljih. Poraženi iz ovog susreta igrao bi protiv Bjelovara i time dobio još jednu priliku da se domogne elitnog razreda.

Šibenik je pobijedio Jadran 6:0. Nakon prvog poluvremena igrači trenera Anđelka Godinića imali su vodstvo od 2:0. U nastavku Narančasti su još četiri puta zatresli mrežu Porečana. Najbolji akter ogleda bio je Jose Alejandro Lopez Mejia sa dva postignuta pogotka. Po jedan gol zabili su kapetan Doni Grdić iz kaznenog udarca, Bruno Šupe, Karlo Ugrina i Marko Josipović.

Ovom pobjedom Šibenčani su zaključili fantastičnu sezonu i bit će prvoligaši poslije sedam godina izbivanja. Vrijedi istaknuti kako su u Prvoj NL Središte Split uspjeli ostvariti niz bez poraza - 21 pobjeda i 5 remija u 26 odigranih kola. Takav omjer donio je prvo mjesto u poretku sa 68 osvojenih bodova i titulu prvaka. Čestitke sastavu sa Šubićevca, pogotovo igračima i treneru Godiniću.

Jadran će ipak polagati popravni ispit protiv Bjelovara. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 23. lipnja također na stadionu Branko Čavlović-Čavlek. Početak je u 18 sati i 30 minuta.

Na stadionu NK Slavonija u Požegi sastaju se Gorica i Cibalia. Goričani i Vinkovčani snage će odmjeriti danas od 18 sati.

Rezultat kvalifikacija za popunu Prve HNL juniora: Jadran-Poreč – Šibenik 0:6 (Lopez Mejia 12, 67, Grdić 28 – 11m, Šupe 72, Ugrina 90+1, Josipović 90+2).

Pripremio: Matej Kalem