EP 2020., skupina F, 2. kolo, 19.06.2021, 15:00 h, Puskas Arena, Budimpešta
Antoine Griezmann 66'
Francuska

Mađari u Budimpešti kreirali iznenađenje i remizirali s Francuskom

Branimir Korać • subota, 19.06.2021.

Iznenađenje u Budimpešti! Mađarska je kao domaćin igrala protiv Francuske i upisala remi 1:1. Aktualni svjetski prvaci previše toga su promašili i Mađarska je nagrađena!

Nemanja Nikolić
26'
10
Tamas Cseri
76'
14
Gergő Lovrencsics
83'

Ousmane Dembele
57'
12
Corentin Tolisso
76'
9
Olivier Giroud
76'
8
Thomas Lemar
87'
Didier Deschamps

I protiv Portugala Mađari su se hrabro držali, ali tada nisu izdržali. Portugal je u 84. minuti iskoristio pad koncentracije kod Mađara nakon čega je uspješno dovršio posao.

Protiv Francuske Mađari su bili oprezniji. Imali su vodstvo do sredine drugog dijela kada Francuska koristi jednu od brojnih prilika i poravnava. Međutim nije uspjela napraviti ništa više od toga te je susret okončan 1:1.

Od početka su se Mađari postavili hrabro i prebacili su igru na francusku polovicu. Tek nakon 15 minuta Francuska preuzima inicijativu i počinje prijetiti.

Prvu konkretnu priliku Francuzi su prokockali u 15. minuti kada je Benzemin udarac obranio Gulacsi, lopta se odbila do Griezmanna, ali on pogađa mađarskog vratara.

Francuzi prije ponovno tri minute kasnije, ovaj put preko Mbappea, no njegov udarac glavom nije bio precizan.

Do kraja prvog dijela još jedan čisti zicer imala je Francuska, ali Benzema ga nije iskoristio.

I onda slijedi kazna. Na ulasku u sudačku nadoknadu Salai i Fiola su kombinirali, Fiola došao pred Llorisa i pogodio u sam kut za 1:0.

U drugom dijelu Francuska je očekivano pritisnula, a u 59. minuti bila je vrlo blizu gola. Tek što je ušao u igru Dembele se našao u sjajnoj prilici. Dobio je loptu na rubu kaznenog prostora, okrenuo čuvara i odlično opalio te pogodio vratnicu.

Francuzi ipak poravnavaju u 66. minuti. U kontri je Mbappe ušao s loptom u 16 metara, tražio Benzemu pred golom, Orban je nakratko odbio loptu, ali samo za natrčalog Griezmanna koji punom snagom zabija sa 6-7 metara.

Do kraja susreta još nekoliko zanimljivih situacija pred mađarskim golom, u 82. minuti Mbappe je bio blizu, ali Gulacsi brani.

Mađarska je do kraja izdržala i uzela je veliki bod.