EP 2020., skupina E, 2. kolo, 19.06.2021, 21:00 h, Sevilla, La Cartuja
Robert Lewandowski 54'
Poljska

Poljaci iznenadili u Sevilli, Španjolska još uvijek bez pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 19.06.2021.

Niti u drugom kolu grupne faze natjecanja na Europskom prvenstvu Španjolska i Poljska nisu uspjele doći do pobjede. U drugom kolu, u međusobnom dvoboju, remizirale su 1:1...

Ferran Torres
62'
17
Fabian Ruiz
67'
22
Pablo Sarabia
67'
21
Mikel Oyarzabal
87'
Przemyslaw Frankowski
67'
3
Pawel Dawidowicz
85'
8
Karol Linetty
85'

Paulo Sousa

I za Španjolsku i za Poljsku ovo je bila vrlo važna utakmica u borbi za osminu finala. Španjolci su u prvom kolu samo remizirali protiv Švedske dok je Poljska neočekivano poražena od Slovačke i ovo je bio dvoboj iskupljenja za jedne i druge. Poraz nikako nije bio opcija za Poljake jer bi ih on značajno udaljio od prolaza dok su Španjolci ipak nešto lakše disali, barem po pitanju prolaza.

Španjolska je od početka preuzela posjed lopte na svoju stranu, ponovno je kružila oko gola Poljaka, ali isto kao i protiv Šveđana, nedostajalo je okomitosti. Baš kako se nerijetko kaže - velik promet, mala zarada.

Prva prava velika prilika je realizirana. U 26. minuti Gerard Moreno ušao je s krila, odlično u sredini promašio Alvara Moratu, a to ni on nije mogao promašiti. Nakon postignutog gola vrlo ga je emotivno proslavio pogodak iz dobro znanih razloga i silnih kritika koje mu se upućuju.

U završnih deset minuta prvog dijela dvije velike prilike za Poljake. Prvo je Lewandowski pronašao Swiderskog koji iz blizine ne zabija, a zatim Swiderski odličnim udarcem pogađa vratnicu, lopta se odbija do Lewandowskog koji puca u Simona.

Poljaci su se vratili u utakmicu u 54. minuti. Jozwiak je nabacio s desne strane, Lewandowski je dobio duel s Laporteom i glavom pospremio loptu u mrežu.

Tri minute kasnije prilika za Španjolce da se vrate u vodstvo. Moder je skrivio kazneni udarac koji izvodi Moreno, pucao je snažno u kut, ali pogodio vratnicu, lopta se odbija do Morate, no on promašuje prazna vrata.

Do kraja susreta nije bilo konkretne dobre španjolske akcije i čiste prilike. U nekoliko navrata nastala je gužva u kaznenom prostoru, ali iz nje se nije ništa izrodilo.

Poljaci su pak bili zadovoljni remijem i nisu se previše borili da dođu do novog pogotka. Ostalo je 1:1 čime i jedni i drugi ostaju u igri za prolaz, ali morat će slaviti u zadnjem kolu. Španjolska igra protiv Slovačke, a Poljska protiv Švedske.