EP 2020., skupina A, 3. kolo, 20.06.2021, 18:00 h, Rim, Olimpico
Suci: Ovidiu Hategan, Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe (Rumunjska)
1:0(1:0) Wales
Wales

Impresivni Talijani i bez glavnih aduta do prvog mjesta u skupini

Branimir Korać • nedjelja, 20.06.2021.

Niti Velšani nisu zaustavili Mancinijevu Italiju. Nastavio se impresivan niz pobjeda i utakmice bez primljenog gola, Italija je slavila s 1:0 i kao prvoplasirana iz skupine ide u osminu finala...

Francesco Acerbi
46'
16
Bryan Cristante
75'
22
Giacomo Raspadori
75'
7
Gaetano Castrovilli
87'
1
Salvatore Sirigu
89'
Kieffer Moore
60'
8
Harry Wilson
74'
19
David Brooks
86'
4
Ben Davies
86'
23
Dylan James Christopher Levitt
87'
Rob Page

Italija i Wales susreli su se u izravnom dvoboju za prvo mjesto, Talijani koji su u velikom naletu i konsenzusom pokazali najviše u dosadašnjem dijelu turnira, ušli su u utakmicu s čak osam novih igrača, ali to nije bio poseban problem.

Od početka susreta Talijani su bili bolji i opasniji te je bilo samo pitanje kada i kako će povesti. Gol je dugo bio u zraku, a stigao je u završnici poluvremena.

Posebno opasni bili su Belotti i Chiesa koji su najčešće ulazili u prilike, međutim nedostajalo im je mirnoće u završnici tze nisu uspjeli stvoriti ozbiljnu prijetnju.

Ipak u 39. minuti Italija dolazi do vodstva. Joe Allen nepotrebno je skrivio prekršaj uz aut liniju, slobodni udarac izveo je Verratti, loptu je malo skrenuo Pessina, dovoljno da ona prevari Warda i završi u mreži.

U drugi dio Italija ulazi skoro s drugim pogotkom. U 53. minuti Bernardeschi je izveo slobodan udarac s više od 20 metara, ali vratnica je spasila Velšane.

Rijetko je Wales prijetio, a odmah nakon vratnice zaprijetio je zahvaljujući pogrešci Acerbija koji je krivo procijenio let lopte i ona je u 16 metara došla do Ramseyja, no brzo je zatvoren.

U 56. minuti Wales ostaje s igračem manje nakon neopreznog starta Ampadua nad Emersonom.

I s igračem manje Wales je pokušavao doći do poravnanja iako je, naravno, Italija imala više prilika i bila je znatno opasnija. Međutim Wales je propustio jednu fantastičnu šansu kada je lopta u 16 metara došla do Balea, a on posve sam iz voleja poslao loptu preko gola.

Do kraja susreta igra se malo razvodnila uz silne promjene, Talijani zadovoljni vodstvom, Velšani zadovoljni samo s minus jedan koji ga drže na drugom mjestu i rezultat se više nije mijenjao.

Italija na kraju završava uvjerljivo na prvom mjestu sa stopostotnim učinkom, a Wales prolazi dalje kao drugoplasirani zbog bolje gol razlike od Švicaraca.