Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice ponovno poražene u finalu Zlatne lige

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.06.2021.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija nije uspjela napraviti korak više te je poražena u finalu Zlatne lige. Bolje su bile Bugarke s 3:1...

Identičan rasplet za hrvatsku žensku reprezentaciju kao i prije dvije godine na prošloj Zlatnoj ligi. Tada je završni turnir igran u Hrvatskoj, a Hrvatska je i ovdje poražena u finalu.

Prije dvije godine svladala je Španjolsku u polufinalu s 3:1, a u finalu je istim rezultatom poražena od Češke. Ove godine Španjolke su ponovno svladane, no u finalu je ovaj put s 3:1 bolja bila Bugarska.

Prvi set Hrvatska je dobila ogromnim preokretom. Bila je u velikom minusu 17:9, činilo se da je set izgubljen, ali Hrvatice su sjajno odradile nastavak seta i slavile su s 25:22.

U nastavku meča domaće odbojkašice ipak su bile koncentriranije u završnici, a Hrvatska je priliku propustila u drugom setu kada je imala 17:14 i pala u nastavku. Umjesto 2-0 u setovima. Bugarska je izjednačila i potpuno preuzela situaciju u svoje ruke te na kraju slavila u četiri seta.

U susretu za treće mjesto Španjolska je bila bolja od Češke s 3:2.