EP 2020., skupina C, 3. kolo, 21.06.2021, 18:00 h, Bukurešt, Nacionalni stadion
Suci: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarik Ongun (Turska)
Christoph Baumgartner 20'
Austrija

Ukrajinci u padu, Austrija zasluženo do osmine finala

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.06.2021.

Poznat je prvi par osmine finala. Italija će igrati protiv Austrije koja je osvojila drugo mjesto u skupini C pobjedom protiv Ukrajine...

Jevheni Cihankov
46'
11
Romero Bonfim Marlos
68'
19
Artjom Besjedin
85'
Alessandro Schöpf
33'
6
Stefan Ilsanker
72'
25
Saša Kalajdžić
90'
Franco Foda

Zanimljiv dvoboj u Bukureštu između Austrije i Ukrajine u kojem su Austrijanci odnijeli pobjedu i tako osigurali drugo mjesto. Tijekom cijelog susreta činilo se kako su Austrijanci poletniji i brži, posebno u prvom poluvremenu gdje je Ukrajina odigrala dosta loše.

Od početka je Austrija bila brža na svakoj lopti, agresivnija i više je željela pogodak. Da je bilo malo više mirnoće kod Marka Arnautovića, mogla je riješiti dvoboj već u prvih 45 minuta.

Nakon ponešto početnih promašaja, Austrija je povela u 20. minuti lijepim golom Baumgartnera. Nakon ubačaja iz kornera, Austrijanac je odlično reagirao i nogom skrenuo loptu iz teške pozicije.

Ukrajina je prvi put ozbiljno zaprijetila u 26. minuti kada je pucao Šaparenko, Bachmann odbio loptu točno prema Jarmolenku ali on je nije zahvatio pred praznim golom.

Odmah nakon toga igru napušta Baumgartner koji je nekoliko minuta prije gola imao sudar glavom sa Zabarnjim te je odlučeno da ipak napusti igru.

U završnici prvog dijela uslijedila je revija promašaja Arnautovića, napadač koji je punio mreže u Europi, sada je u Kini, ali nišanske sprave danas mu nisu namještene. Propustio je tri sjajne prilike i ostalo je 1:0.

U drugom dijelu Ukrajina je pokušavala doći do pogotka, ali Austrija je i dalje bila opasnija. Bez problema je kontrolirala dvoboj, Ukrajinci nisu bili raspoloženi, a posebno ne njihov najvrjedniji igrač Oleksandr Zinčenko koji je imao puno neforsiranih pogrešaka, ipak se iskupio dobrom igrom u defanzivi.

U samoj završnici solidnu situaciju imao je Jaremčuk, ali pucao je pokraj gola.

Ostalo je 1:0, zaslužena pobjeda Austrijanaca protiv danas dosta neraspoloženih i smušenih Ukrajinaca.