Košarkašice poražene u osmini finala Eurobasketa, bolja je bila BiH

Matej Kačan • ponedjeljak, 21.06.2021.

Avantura hrvatskih košarkašica na ovogodišnjem Eurobasketu stala je nakon četiri utakmice. Hrvaticesu poražene od BiH u osmini finala s 81:69...

Iako se Hrvatska vrlo dobro držala tijekom većeg dijela susreta osmine finala ženskog Eurobasketa, Bih košarkašice ipak su na kraju bile bolje s 81:69 te su izborile četvrtfinale europske smotre.

Nakon vodstva od pola koša nakon prve dionice za BiH i tri razlike za Hrvatsku na poluvremenu, opet s vodstvom BiH ulazi u posljednju četvrtinu gdje slijedi veliko odvajanje i kanonada.

Naime, BiH je do tog trenutka zabila tek dvije trice, ali je u posljednjih deset minuta dodala čak osam, dobila zadnju četvrtinu s 28:19 i otišla do na kraju uvjerljive pobjede.

Jonquel Jones je s 24 poena i 17 skokova vodila pobjednice, a sjajna je s četiri trice bila Nikolina Babić. Ivana Dojkić bila je prvo ime Hrvatske s 22 poena te sedam skokova, a odigrala je svaku sekundu susreta.