EP 2020., skupina E, 3. kolo, 23.06.2021, 18:00 h
Juraj Kucka 72' (ag)
Španjolska

Španjolska proradila i do vrha napunila mrežu Slovačke

Branimir Korać • srijeda, 23.06.2021.

Nakon dvije skromne i jalove utakmice, Španjolska je napokon odigrala pravu. Protiv Slovačke visoko je slavila s čak 5:0...

Michal Duriš
46'
22
Stanislav Lobotka
46'
7
Vladimir Weiss
68'
10
Tomaš Suslov
68'

Ferran Torres
66'
10
Thiago Alcantara
71'
4
Pau Torres
71'
20
Adama Traore
77'
21
Mikel Oyarzabal
77'
Luis Enrique

Slovačka nije bila niti blizu. Poljska i Švedska izvukli su remi protiv Španjolske, ali sve je to naplaćeno protiv Slovaka koji su odigrali jako lošu utakmicu i potpuno su se raspali u drugom poluvremenu.

Trebala je Slovačka jedan bod za prolaz, ali na kraju je teško stradala i iako je niz reprezentacija s tri boda, Slovaci nakon ove katastrofe nemaju šanse za prolaz zbog loše gol razlike.

Već u 12. minuti Španjolska je imala sjajnu priliku za vodstvo. U 16 metara srušen je Koke i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Morata, ali odlično brani Dubravka.

Dubravka je briljirao sve do 30. minute kada stvari kreću nizbrdo za Slovake nakon bizarnog autogola. Sarabia je opalio izvana i pogodio gredu, lopta se visoko odbila, Dubravka ju je htio odbiti preko grede, ali ju je zakucao u svoju mrežu.

U završnici prvog poluvremena drugi gol Španjolaca koji je u biti ubio utakmicu. Aymeric Laporte postigao je svoj prvijenac i zabio za 2:0.

U drugom poluvremenu potpuno se otvorilo, Španjolska je punila mrežu Slovačke, prvo Sarabia koji je odigrao vrhunsku utakmicu pa Ferran Torres i u konačnici Juraj Kucka koji se ugurao među strijelce pridruživši se Dubravki novim autogolom.

Do kraja je Španjolska mirno privela utakmicu kraju, Slovaci su jednostavno bili potpuno van utakmice i mogli su teže stradati.