Crni dan za hrvatske tenisačice, ispale i Martić i Vekić

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.06.2021.

Hrvatska više nema predstavnica u glavnom ždrijebu singla tenisačica u Wimbledonu. Nakon Ane Konjuh, poražene su i Petra Martić i Donna Vekić...

S dobrom dozom optimizma gledali smo prema ovom danu što se tiče hrvatskih predstavnika. Marin Čilić u muškom turniru te Ana Konjuh, Petra Martić i Donna Vekić kod tenisačica, svi su bili u akciji.

U optimističnom scenariju vjerovali smo u tri od četiri prolaza, a na kraju je na životu ostao još samo Čilić. Tenisačice su redom izgubile i oprostile se od turnira.

Konjuh je poražena još u prvom dijelu dana od Španjolke Sare Sorribes Tormo, a kasnije su joj se pridružile i preostale dvije igračice.

Donna je objektivno imala najteži posao, igrala je protiv Karoline Pliškove i upisala je visok poraz.

Pliškova je za pobjedu trebala manje od 70 minuta, a Donna u cijelom meču nije imala nijednu break loptu.

Očekivalo se više od Petre Martić protiv Irine Camelije Begu. Nakon više od dva i pol sata borbe Rumunjka je ipak na kraju odnijela pobjedu u tri seta.

Begu je mogla slaviti i u dva seta, imala je dva puta break prednosti u drugom setu, servis za meč kod 5:4, dvije meč lopte u tie-breaku, ali Petra je izborila treći set. Tamo je ipak Begu bila bolja i prošla je u treće kolo.