EP 2020., nokaut faza, Četvrtfinale, 02.07.2021, 18:00 h, St. Peterburg, Sankt-Peterburg Arena
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett (Engleska)
Švicarska
Švicarska
Xherdan Shaqiri 68'
1:3(0:1, 1:1, 1:1 pp, 1:3 pen) Španjolska
Denis Zakaria 8' (ag)
Španjolska

Nova drama: Španjolska tek u raspucavanju izbacila Švicarsku!

Mihaela Bradovski • petak, 02.07.2021.

Poznat je prvi polufinalist Europskog prvenstva. Španjolska je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacila Švicarsku koja se hrabro držala nakon što je dobar dio susreta igrala s igračem manje...

Ruben Vargas
23'
15
Djibril Sow
81'
19
Mario Gavranović
81'
16
Christian Fassnacht
90'+2'
2
Kevin Mbabu
100'
22
Fabian Schär
100'
Daniel Olmo
46'
9
Gerard Moreno
54'
6
Marcos Llorente
90'+1'
21
Mikel Oyarzabal
91'
16
Rodri
119'

Luis Enrique

Španjolska i Švicarska proživljavali su teške trenutke u osmini finala, Španjolska protiv Hrvatske, a Švicarska protiv Francuske, a ništa manje teško i dramatično nije bilo u četvrtfinalu. Ponovno susret nije bio odlučen u 90 minuta, Španjolci su bili bliže pobjedi, ali su se pošteno ispromašivali.

Kako je krenulo, činilo se da će to biti lagan posao za Španjolsku. Već u osmoj minuti povela je nakon kornera, lopta se odbila do Jordija Albe koji puca, lopta kači Zakariju i odlazi u mrežu.

Tu nije bio kraj lošim vijestima za Vladimira Petkovića. U 23. minuti morao je povući iz igre Breela Emboloa zbog ozljede, zamijenio ga je Ruben Vargas.

ŠVICARCI IZDRŽALI PRITISAK

U produžecima je Španjolska s igračem više strašno pritisnula. Sama statistika pokazuje kako se igrao u tom razdoblju, 75:25 posjed lopte u korist Španjolske, a udarci prema golu čak 16:0.

Do kraja prvog dijela promjena nije bilo, Švicarci su dosta dobro stajali na terenu i nisu dopuštali Španjolcima previše prilika.

U drugo poluvrijeme Švicarska je ušla nešto hrabrije, prijetila je iz prekida, ali sve do sredine drugog dijela nije bilo novih golova.

U 68. minuti Španjolci griješe, kažnjava to Švicarska asistencijom Freulera prema Shaqiriju koji je primio loptu na desetak metara i pogodio u sam kut.

Deset minuta kasnije Švicarska ulazi u probleme. Freuler je zakasnio u startu i nezgodno je zakačio Morena, nije izgledalo nimalo ugodno, a Michael Oliver odmah mu je pokazao crveni karton. Freuler se teško mirio s tom odlukom, ali VAR je potvrdio Oliverovu odluku.

Oyarzabal 1:3

Španjolska je nakon toga potpuno zagospodarila terenom, ali do kraja regularnog dijela praktički nije kreirala nijednu pravu priliku.

Odmah na početku prvog produžetka Moreno promašuje nemoguće. Imao je čisti zicer nakon što ga je proigrao Alba, ali iz blizine, snažnim udarcem šalje loptu pokraj vratnice.

Sommer je briljirao, u oba produžetka obranio je puno toga i Švicarska je izdržala te izborila jedanaesterce.

Tamo je bilo dosta nervoze, Švicarci su zabili samo jedan od svoja četiri pokušaja, precizan je bio Mario Gavranović i na kraju je Španjolska uspjela proći dalje nakon nove drame.

Španjolska je u polufinalu Europskog prvenstva i čeka boljeg iz dvoboja Italije i Belgije.