Čolak donio Šveđanima pobjedu protiv Latvijaca, Kahlina sačuvao mrežu protiv Soligorska

Branimir Korać • četvrtak, 08.07.2021.

Odigrani su svi preostali susreti prvog pretkola Lige prvaka nogometaša. Među strijelce se upisao Antonio Mirko Čolak jedinim pogotkom u pobjedi protiv Soligorska...

Slovan iz Bratislave upisao je pobjedu 2:0 u prvom susretu protiv Shamrock Roversa. Očekivana pobjeda Slovaka koji su potvrdili status favorita golovima Rafaela Rataa. Mogli su slaviti i uvjerljivije, ali Alan Mannus obranio je kazneni udarac Vladimiru Weissu u 94. minuti.

Ludogorec je tek u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede protiv Soligorska. Slavio je 1:0 golom Caulyja Oliveire Souze, a do tada su se gosti čudesno spasili od primljenih pogodaka. S druge strane Kristijan Kahlina dobro je odradio svoj dio posla.

Sve je i dalje otvoreno u srazu Maccabija Haife i Kaurat Almatija. Nakon prvog ssusreta pobjednika nije bilo, završilo je 1:1 i bit će vrlo zanimljivo u uzvratu. Maccabi je poveo golom Omera Atzilija u završnici prvog opoluvremena, ali Kazahstanci su se vratili pogotkom Nuralija Alipa u 76. minuti. Dino Mikanović kod Kairata ušao je u 85. minuti.

Malmö je slavio samo 1:0 kod kuće protiv Rige. Bio je puno bolji protivnik, ali je na kraju realizirao samo jednu priliku i to peko Antonija Mirka Čolaka koji je napokon u 50. minuti probio led i doveo Šveđane u vodstvo. Čolak je odradio cijelu utakmicu kao i Ivan Paurević kod poraženih.

Važnu gostujuću pobjedu upisala je Legia koja je u Norveškoj s 3:2 slavila protiv Bodo/Glimta. Mahir Emreli zabio je dva gola, a jedan je dodao Luquinhas, a kod domaćina Erik Botheim i Pernambuco pronalizili su put do mreže. Da situacija bude još teža za Bodo/Glimt, u uzvratu neće imati Mortena Konradsena koji je skupio dva žuta kartona.

Pitanje prolaza već u prvoj utakmici riješio je Šerif koji je s 4:0 bio bolji od Teute. 90 minuta koddomaćina odradio je Lokomotivin veznjak na posudbi Sherif Kallaku, a za Moldavce su zabijali Luivannor Henrique dvaput te po jednom Frank Castaneda i Adama TZraore.