Ostali sportovi

Hrvatski stolnotenisači završili s nastupom u Tokiju porazom na startu ekipnog dijela

Branimir Korać • nedjelja, 01.08.2021.

Hrvatska stolnoteniska reprezentacija završila je s nastupom na Olimpijskim igrama. Nakon ispadanja u pojedinačnom dijelu, preostao je bio momčadski, a tu je ždrijeb ipak bio pretežak...

Ždrijeb za hrvatske stolnotenisače nije bio milostiv i nakon ranih ispadanja u singlu, odmah su poraženi u ekipnom dijelu. Ako gledamo i ekipni i singl nastupe, hrvatski igrači upisali su u Tokiju tek jednu pobjedu.

Ostvario ju je Andrej Gaćina na početku svog puta protiv skromnog protivnika iz Toga, nakon toga išao je na dobrog Francuza Lebessona i upisao poraz. Tomislav Pucar možda je mogao korak više, ali iskusni Bojan Tokić igrao je bolje u ključnim trenucima te ga eliminirao.

Ekipni dio donio je odmah na startu Tajvan, a tu Hrvatska nije imala šanse. U prvom meču parova pružila je dobar otpor, ali u singlu je ostala bez seta.

Par Gaćina/Kojić namučio je Tajpežane Chena i Chuanga te su upisali poraz tek u pet setova.

Nakon toga sedmi igrač svijeta Yun Ju Lin lakoćom je u tri seta svladao Pucara da bi u tri seta, ali ipak teže Chih Yuan Chuang svladao Gaćinu za 3:0 i prolaz u sljedeću rundu.

Ekipni dio, prvo kolo

Tajvan - Hrvatska 3:0

Chieh An Chen/Chih Yuan Chuang - Frane Kojić/Andrej Gaćina 11:9, 6:11, 11:7, 14:16, 11:5
Yun Ju Lin - Tomislav Pucar 11:7, 11:6, 11:8
Chih Yuan Chuang - Andrej Gaćina 12:10, 11:3, 16:14