Ana Konjuh preko pete nositeljice do četvrtfinala San Josea

Branimir Korać • četvrtak, 05.08.2021.

Ana Konjuh nastavlja s dobrim igrama na turniru u San Joseu. U osmini finala lakoćom je slavila protiv pete nositeljice Alison Riske...

Prelaskom sa zemljane podloge na američki beton, Ana Konjuh je odmah počela bilježiti bolje rezultate. Nije tajna da se na bržim podlogama bolje snalazi, a potvrđuje to i nastup u San Joseu gdje je došla do četvrtfinala.

Ovo joj je četvrta pobjeda na ovom turniru, dvije je ostvarila u kvalifikacijama, a onda je u glavnom ždrijebu prvo svladala Marie Bouzkovu, a nakon toga i Alison Riske. Protiv Riske igrala je posebno dobro te je ispustila svega pet gemova.

U prvom setu Konjuh je ispustila svega jedan gem i to prvi servis gem Riske nakon čega je povezala pet gemova i uzela set sa 6:1.

U drugom setu stigla je do breaka kod 1:1, tu je oduzela servis protivnici i držala prednost do kraja meča. Riske je imala tek jednu priliku za povratak, kod 3:2 došla je do 15:40, ali Konjuh se spasila.

Konjuh će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz meča između treće nositeljice Madison Keys ili Kineskinje Shuai Zhang.