Niz Hrvata u akciji, Uremović izborio kazneni udarac u 120. minuti

Branimir Korać • petak, 13.08.2021.

Odigrane su sve utakmice trećeg pretkola Konferencijske lige i poznati su svi parovi play-offa. Niz Hrvata bio je u akciji s manjim ili većim uspjehom...

Dramatičan dan u Konferencijskoj ligi, a posebno ludo bilo je u Kazanju gdje je Rubin ugostio Rakow. Prvi susret u Poljskoj okončan je bez pobjednika i pogodaka da bi Rakow u 111. minuti golom Vladislavsa Gutkovskisa došao do gola.

U 120. minuti Filip Uremović izborio je kazneni udarac, ali Vladan Kovačević brani pokušaj Seada Haksabanovića i Rakow prolazi dalje. Uremović i Silvije Begić kod domaćina te Zoran Arsenić i Fran Tudor kod gostiju, igrali su cijelu utakmicu.

PAOK će biti protivnik Rijeke u play-offu nakon što je s 2:0 bio bolji od Bohemiansa. Irci su slavili s 2:1 u prvom susretu, ali golovima Stefana Schwaba i Diega Biseswara, PAOK je stigao do pobjede 2:0.

Qarabag je golom Brazilca Kadyja stigao do pobjede 1:0 protiv AEL-a iz Limassola. Ciprani su na svom travnjaku odigrali 1:1 i tim golom ostali su i bez produžetaka. Matko Babić kod gostiju je ušao u igru u 70. minuti.

LASK je pregazio Vojvodinu sa 6:1 i to ne samo rezultatski već i igrom. 30:3 udarci na gol, podatak je koji dovoljno govori kakav je bio dvoboj u Linzu. Vojvodina je povela u 13. minuti da bi nakon toga našla se pod žestokim pritiskom i teško stradala. Petar Filipović igrao je kod domaćina do 61. minute.

Vitesse je slavio u gostima s 2:1 kod Dundalka i prošao je dalje. Nije bilo jednostavno za Nizozemce koji su vodili 2:0, ali su nakon toga primili gol i našli se u problemima, ali su ipak izdržali. Mladi hrvatski reprezentativac Alois Oroz odradio je cijelu utakmicu.

Iako jako oslabljena i bez niza igrača, Santa Clara je i u drugom susretu bila bolja od ljubljanske Olimpije. Slavila je nakon 2:0 kod kuće i s 1:0 u gostima golom Ruija Coste u 73. minuti. Kod domaćina Dino Špehar ušao je u igru u 84. minuti.

Prava drama na Malti gdje je Hibernians ugostio Rigu i izgubio u produžecima s 4:1. Produžetke je gostima donio Ivan Paurević golom u 96. minuti da bi nakon toga Latvijci u produžecima bili bolji. Paurević i Ivan Brkić odradili su cijelu utakmicu.

Partizan se provukao protiv Sočija i izbacio ga na penale. U 90. minuti golom Šćekića izborio je produžetke, a na kraju je bio mirniji u raspucavanju. Kod gostiju Mateo Barać odigrao je cijelu utakmicu.

RFS nije iskoristio dobrih 2:2 iz Belgije te je na svom travnjaku poražen od Genta 1:0, a Tomislav Šarić odradio je cijelu utakmicu.