Nula u Zaprešiću, Orijent nadigrao Varaždince, a Osijek Sesvećane

Branimir Korać • subota, 14.08.2021.

Odigrana su prva tri susreta nove sezone u Drugoj HNL. Visoke poraze na startu upisali su Varaždin i Sesvete, momčadi koje nisu bez ambicija u ovoj sezoni.

U Zaprešiću na otvaranju sezone pogodaka nije bilo. U tvrdoj utakmici bilo je ponešto prilika na obje strane, Inter je bolje krenuo i zaprijetio u nekoliko navrata, ali nakon tih početnih situacija kasnije se igralo uglavnom čvrsti i bez velikih šansi.

Orijent je odigrao sjajnu utakmicu protiv favoriziranog Varaždina i slavio s 3:1. U prvom poluvremenu Riječani su razbili Varaždince, a Kristijan Fućak pokraj gostujućih igrača izgledao je kao Cristiano Ronaldo.

Fućak je u prvih pola sata dva puta svladao Sentića koji je pogriješio u 36. minuti, Fućak odnio zasluge i za to, a Frigan zabio za 3:0. U drugom dijelu Varaždin je pokušavao doći do smanjenja i povratka u utakmicu, ali tek u 86. minuti Igrec je zabio za 3:1 što je bio i konačan ishod susreta.

Sesvećani su šakom i kapom darivali Osječane i upisali su ružan poraz na startu sezone s 4:1. Trostruki strijelac Luka Branšteter i Kuprešak bili su strijelci za Osijek II, a trener Babić mora riješiti problem koncentracije u obrani jer ovako neće moći ispuniti ambicije.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Crnov u 28. minuti te u tom trenutku poravnao na 1:1, ali do odlaska na odmora domaćin je već bio u minusu.