Hrvati darežljivi: Sosa i Kramarić krenuli s po tri asistencije

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

Povratkom Bundeslige vratio se i udarni termin njemačkog nogometa subotom u 15:30, a u pet susreta nastupila su i dva hrvatska nogometaša. Obojica su bila uspješna i individualno i momčadski...

Hrvatski nogometaši u Bundesligi bili su vrlo darežljivi i raspoloženi u subotnjem terminu. Borna Sosa i Andrej Kramarić krenuli su sjajno u DFB Pokalu, a jako dobru formu na početku sezone nastavili su i u prvom kolu Bundeslige.

Sosa je u Kupu krenuo asistencijom, a u prvom kolu dodao je još čak tri. Stuttgart je krenuo domaćim susretom protiv novog prvoligaša Greuther Fürtha kojem je priredio vrlo bolnu dobrodošlicu u elitno društvo.

Gosti su Mercedesov grad napustili s pet pogodaka u mreži, a Sosa je asistirao za tri u drugom poluvremenu. Za 2:0 na odmoru pobrinuli su se Wataru Endo (30.) i Phillip Klement u 36. minuti, a onda na scenu stupa Hrvat.

U 55., 61. i 76. minuti Sosa je sa svoje lijeve strane poslao tri idealna ubačaja, dva iz igre i jedan iz kornera. Prvi i treći je u mrežu pospremio Oliver Kempf iz blizine, dok je za 4:0 pogodio Hamadi Al Ghaddioui. Počasni gol za Fürth zabio je Leweling z trećoj minuti nadoknade.

Raspoložen je bio i Kramarić koji je svoj Hoffenheim spasio blamaže u Kupu, ali u ligi nije trebao biti tako superherojski nastrojen. Nije bilo potrebe za golovima Hrvata, Kramarić je bio dostatan s tri asistencije.

Prvu je ubilježio u 37. minuti ubačajem za Jacoba Bruuna Larsena, a drugu u 79. dodavanjem za Sargisa Adamyana koji je mirno završio. Treći gol Augsburgu zabija Georginio Rutter u 88., opet na asistenciju Hrvata, dok je Rudy u petoj minuti nadoknade postavio 4:0.

Kod Wolfsburga u prvom kolu zbog udarca nije bilo Josipa Brekala, dok je Marin Pongračić ostao na klupi. No, Mark Van Bommel krenuo je minimalnom pobjedom protiv Bochuma nakon vatrenog početka.

Već u trećoj minuti drama, Robert Tesche igrao je rukom u kaznenom prostoru gostiju i upalio se VAR. Rezultat je bio crveni za goste i penal za domaće, a loptu je uzeo Wout Weghorst. No, obranio mu je Manuel Riemann. No, Weghorst se iskupio u 22. kad je zabio iz igre, i to pogodak vrijedan pobjede.

Uz te susrete odigrana su još dva koja su završila remijima. Arminia i Freiburg su odigrali bez pogodaka, dok su Union i Bayer u Berlinu podijelili bodove ranim golovima Awoniyia i Diabyja.