Lille 0:4 Nice
Nice

Horor prvaka: Galtier s Nicom ponizio 'svoj' Lille

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

Aktualni francuski prvak Lille krenuo je u novu sezonu na jako težak način. Lille je u drugom kolu poražen od Nice s 4:0, i to protiv svog dosadašnjeg trenera Christophea Galtiera...

Nogometaši Lillea definitivno nisu na dobar način krenuli u novu sezonu Ligue 1 u kojoj će braniti naslov. Lille je u sezonu krenuo bez trenera koji ga je odveo do naslova, Christophea Galtiera koji je otišao za boljom ponudom u Nice.

Sudbina i ždrijeb su htjeli baš ovaj susret već u drugom kolu nove sezone, a Galtier je pokazao svima koliko je bio važan i koliko će za prvake bolna biti prilagodba na život s novim trenerom Gourvennecom koji pred sobom ima težak zadatak i samo bod nakon dva kola.

Nice je slavila s čak 4:0 u gostima, a da jako teško poslijepodne čeka prvake moglo se vidjeti već u prvih pet minuta. Već nakon nekoliko desetaka sekundi je Amine Gouiri napravio slalom i pucao, ali nakon sjajne obrane je Kasper Dolberg bio na odbijancu i 1:0 je u prvoj minuti.

Samo tri minute kasnije je i 2:0, strijelac je Hicham Boudaoui. Taj je rezultat stajao na semaforu gotovo 44 minute igre, sve do nadoknade kad je Benjamin Andre igrao rukom,a sudac je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

Gouiri je uzeo loptu i odgovornost, ovaj put nije bilo čudesne obrane kao nakon nekoliko sekundi susreta i na poluvrijeme se već ide s 3:0. U 63. minuti je Dolberg svojim drugim pogotkom postavio visokih 4:0, a uskoro je pao i peti gol.

Gouiri je zabio nakon odbijanca, ali je to učinio iz zaleđa i poraz Lillea barem je malo ublažen. Iako je to bio vrlo težak poraz Lillea, domaćin je imao više lopte u nogama i više udaraca, ali je bio vrlo ranjiv na kontre gostiju.

Domagoj Bradarić ipak nije sudjelovao u porazu svoje momčadi, susret je odgledao s klupe za pričuve.