Dan remija u 2. HNL, slavili tek BSK i Jarun

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

Odigrano je još pet susreta prvog kola 2. HNL, a od pet utakmica su tri završile remijem. Pobjede su ostvarili BSK Bijelo Brdo protiv Dinama II te Jarun kod Dugopolja...

Novajlija u 2. HNL, momčad Jaruna skinula je veliki skalp već u prvom kolu u drugoligaškom društvu. Jarun je u gostima svladao Dugopolje koje se prošle sezone borilo za ulazak u HT Prvu ligu. Hari Vukas nije krenuo dobro, izgubio je 2:0 na startu golovima Dujmovića u 66. te Diarrasoube u 80. minuti.

Pobjedu je ostvario i BSK koji je kod kuće svladao drugu momčad Dinama s 2:1. Bernobić u osmoj i Ilić u 41. doveli su domaće u 2:0 vodstvo, a gosti su smanjili jako kasno, tek u šestoj minuti nadoknade.

Ostatak susreta završio je remijem. Dubrava i Rudeš odigrali su 2:2 u utakmici s dva penala. Alghoul je iz prvog u trećoj minuti zabio za Dubravu, a odgovara Shatri u 21. U 63. je Vajdovčić postavio 2:1, a konačan rezultat postavio je Sekulić iz penala u 89.

2:2 su odigrali i Cibalia i Opatija. Matej Jelić je Cibaliju doveo u vodstvo iz penala u 11. minuti, a preokrenuli su gosti do poluvremena. No, u trećoj minuti nadoknade je Bubnjar postavio 2:2, a Solin je remizirao s Kustošijom 1:1 u gostima.