Bundesliga, 1. kolo, 14.08.2021, 18:30 h
Borussia Dortmund 5:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Borussia u Haalandovom 'showu' na Westfalenu deklasirala Eintracht

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

Novu sjajnu utakmicu u dresu Borussije Dortmund odigrao je Erling Haaland koji je s dva gola i tri asistencije povukao svoju momčad do 5:2 pobjede u prvom kolu...

Posljednji susret nogometne subote u prvom kolu Bundeslige odigran je na Westfalenu u Dortmundu, a utakmica domaće Borussije i Eintracht Frankfurta svakako je opravdala status utakmice dana i poseban, kasniji termin.

Mogli su navijači vidjeti osam pogodaka, od čega sedam regularnih, i to šest koji su djelo domaće ekipe. No, zbog jednog autogola je susret završio 5:2 za Borussiju koja se definitivno neće žaliti na ovaj ishod u debiju Marca Rosea na klupi.

Nakon početnih 20 minuta bez pogodaka je krenuo vatromet, a još se jednom istaknuo nevjerojatni Erling Haaland. Norvežanin je otvorio s dvije asistencije, a onda će dodati i svoja dva pogotka te treću asistenciju za nastavak svoje dominacije.

Norvežanin je u 23. pronašao Marca Reusa koji je mirno pogodio za vodstvo domaćina, a Eintracht je izjednačio u 27. kad je Felix Passlack poslao loptu u svoju mrežu. No, samo pet minuta kasnije Haaland pronalazi Thorgana Hazarda za 2:1, a onda i sam u 34. zabija za 3:1 nakon sjajnog prodora i slaloma.

Zabio je Reus u 41. svoj drugi gol, ali rezultat nije promijenjen na 4:1 jer je to učinio nakon što je lopta u akciji za gol izašla iz igre. Nismo dugo čekali na 4:1, već nakon 13 minuta igre u drugom dijelu je Haaland upisao treću asistenciju, ovaj put za Giovannija Reynu koji koristi poklon.

Svoju simultanku Haaland je zaključio u 70. minuti efektnim udarcem koji je lako matirao Kobela za visokih 5:1, a počasni pogotak tek je zabio Hauge u 86. minuti.