Tomislav Štrkalj 45'+2'
Hrvatski dragovoljac

Šibenik ponizio Dragovoljac u najefikasnijem susretu prvenstva

Matej Kačan • nedjelja, 15.08.2021.

Veliki dan za momčad Šibenika bila je nedjelja i peto kolo HT Prve lige. Šibenčani su protiv Hrvatskog dragovoljca na svom stadionu ispisali povijest te po drugi put u prvoligaškom društvu dali šest golova u najefikasnijem susretu ove sezone u ligi...

Stipe Bačelić-Grgić
46'
5
Stefan Perić
61'
23
Jose Alejandro Lopez Mejia
74'
18
Ignacio Bailone
74'
13
Adam Benić
80'
Marko Bašić
66'
37
Tomislav Turčin
66'
20
Bruno Karoglan
66'
36
Luka Pasariček
77'
3
Nue Nreca
84'
Miroslav Kuljanac

Sjajnu i vrlo sadržajnu utakmicu odigrali su Šibenik i Hrvatski dragovoljac u sklopu petog kola HT Prve lige. Ova dva suparnika je u dvoboju začelja prije susreta odvajao samo bod, ali je Šibenik sjajnim drugim poluvremenom pokazao da je mnogo bolja i jača ekipa.

Završilo je 6:2 za Šibenik u utakmici koja je s osam pogodaka svrgnula s vrha remi Dinama i Rijeke od 3:3. Vodio je Dragovoljac s 2:1 na poluvremenu, ali su Šibenčani na svom stadionu odjurili s pet pogodaka u drugom dijelu, od čega četiri praktički ista po lijevoj strani porozne obrane Dragovoljca.

Susret je počeo po jakom suncu i vrućini koja je i dalje grijala Krešimirov grad, a u takvim uvjetima je domaćin došao do vodstva već nakon 45 sekundi kad je Ivan Delić primanjem duge lopte izbio pred suparničkog golmana i pogodio za 1:0.

Idealan start za Šibenik, ali ispostavit će se ipak malo prerano vodstvo jer se početni pritisak domaćina ispuhao bez drugog pogotka nakon promašaja Delića i Suada Sahitija. Nakon 23 minute je Igor Pajač poslao igrače na osvježenje, a nakon tog prekida se susret okreće.

Nakon još jedne promašene šanse Narančastih, ovaj put Marina glavom, Hrvatski dragovoljac je okrenuo. Viduka je prošao po lijevoj strani i dobio loptu od Štrkalja te je odmah poslao povratnu na deset metara gdje usamljeni Vinko Petković lako gađa mrežu.

Probudilo je to Dragovoljac, u 39. opet prijeti Petković nakon dobre kombinacije sa Štrkaljem, ali je Rogić obranio, a odbijanac Viduka šalje u vanjsku mrežu. Mogao je Šibenik ostati i s igračem manje nakon što je Sahiti u lice udario Veljaču nakon jednog koškanja, ali je Pajač obojici dao po žuti.

Kad se nije dogodila ta nevolja za Šibenik, jest ona druga u nadoknadi. Viduka je sjajno ubacio iz kornera, a sam je na drugoj stativi Viduka koji glavom gađa bliži kut Rogićevog gola za preokret u drugoj minuti nadoknade i vodstvo gostiju na poluvremenu.

Vrlo rano u drugom dijelu Šibenik je izjednačio, i to na sličan način kao što je i poveo. Opet duga lopta, ovaj put Marina Jakoliša za Stipu Bačelić-Grgića koji je pobjegao obrani, zaobišao Šubarića i lako pogodio.

Čekala se VAR provjera zaleđa, ali je netom u igru ušli igrač Šibenika bio u dozvoljenoj poziciji i na semaforu je 2:2. Skoro je Šibenik poveo u 55. kad je Jakoliš probio desnu stranu i poslao povratnu, ali Marin s metra nevjerojatno promašuje vrata.

No, u 57. je Šibenik ipak poveo. Jakoliš opet na desnoj strani probija i šalje povratnu i to opet Marinu, ali je ovaj put mladi napadač na deset metara te pogađa uz stativu Šubarićevih vrata za novi preokret.

Dvije minute kasnije novi gol Šibenika i potpuni raspad gostiju. Rak je uzeo jednu loptu na sredini terena i odmah poslao u prostor, a Marin Jakoliš je brži od dva stopera koji su stajali preširoko te prima loptu, obilazi golmana i zabija u praznu mrežu za četvrti gol.

Igra se u sljedećih 20 minuta malo razvodnila, a linije ekipa su se razbile stalnim izmjenama u sastavima pa gledamo uglavnom nekontrolirane pokušaje juriša s jedne na drugu stranu u nadi da jedni smanje rezultat i utakmicu opet učine tijesnom, a drugi da si nabildaju samopouzdanje petim pogotkom.

Šibenik je ipak bio taj koji je došao do novog pogotka, svog petog. Mario Čurić prošao je desnom stranom te je s osnovne linije poslao povratnu gdje je Bačelić-Grgić koji lako zabija sa sedam metara i Dragovoljac gotovo nevjerojatno prima treći sličan gol uz još dva koji su bili jedan drugom slični.

U drugoj minuti nadoknade opet pada praktički isti gol za ogromnih 6:2. Opet kombinacija Marina Jakoliša i Marina, Jakoliš je prošao desno i poslao povratnu Marinu koji iz blizine ne griješi te zabija svoj drugi gol, a Jakoliš bilježi treću asistenciju uz pogodak.

Tako na kraju balade i najefikasnije utakmice dosadašnjeg dijela prvenstva Šibenik upisuje prvu pobjedu, četvrti bod i preskače Istru, dok Dragovoljac ostaje posljednji s pet poraza.