Juniori Zagreba prvaci Hrvatske u tenisu, kod juniorki slavio Top Spin

Sportnet • subota, 21.08.2021.

U Splitu i Zagrebu održani su završni turniri JANAF ekipnog prvenstva Hrvatske, a naslovi su pripali HTK Zagrebu u konkurenciji tenisača, te Top Spinu u konkurenciji tenisačica.

Zagreb je u natjecanju juniora finalu sa 4:3 svladao sastav Top Spina, a najboljim je momčadima pehare uručio izbornik naše Davis Cup reprezentacije Vedran Martić. U meču za treće mjesto Split 1950 je pobijedio Vulpes s 5:1, u razigravanju za peto poziciju Ogulin je nadvisio Prečko s 5:2, a u srazu za sedmo mjesto Kvarner je svladao tenisače Franje Punčeca s 4:3.

HTK Zagreb - Top Spin 4:3 (Dino Prižmić - Ivan Šodan 0:1 - predaja Prižmića; Noa Vukadin - Matej Dodig 6:7(3), 4:6; Stjepan Anišić - Vito Horvat 4:6, 6:2, 10:8; Maj Najvirt Kolarič - Vid Marić 6:1, 6:3; Bartol Borse - Viktor Boban 6:3, 2:6, 11:9; Poljičak/Vukadin - Dodig/Šodan 6:3, 4:6, 10:6; Anišić/Borse - Boban/Horvat 6:3, 3:6, 5:10).

U konkurenciji juniorki Top Spin je stigao do naslova u izuzetno izjednačenom okršaju protiv Splita 1950, pobijedivši rezultatom 3:2. Nakon pojedinačnih susreta rezultat je bio 2:2, pa je o novim prvakinjama odlučio dvoboj parova u kojem su Petra Marčinko i Nora Knežević nakon velike borbe svladale Saru Svetac i Emu Bubalo 5:7, 6:3, 10:8, te donijele peti uzastopni naslov Top Spinu.

U susretu za treće mjesto Ponikve su svladale HTK Zagreb s 3:2, u susretu za peto mjesto Vulpes je bio bolji od Vinkovaca s 3;1, a sedmo mjesto osvojile su igračice Opatije nakon pobjede nad Pomakom od 4:1.

Top Spin - Split 1950 3:2 (Nora Knežević - Ema Bubalo 6:1, 6:0; Lara Grulović - Nora Žuvela 3:6, 5:7; Petra Marčinko - Sara Svetac 6:2, 7:6; Mia Rae Vićan - Marina Škegro 6:4, 4:6, 5:10; Knežević/Marčinko - Bubalo/Svetac 5:7, 6:3, 10:8).