Kiks Borussije Dortmund u Freiburgu, Brekalo pokrenuo preokret Wolfsburga

Mihaela Bradovski • subota, 21.08.2021.

Subotnji poslijepodnevni program u Bundesligi donio je neočekivani poraz Borussije Dortmund u Freiburgu te dobar nastup Josipa Brekala u preokretu Wolfsburga...

Dortmundska Borussia spojila je dva poraza, nakon što je tijekom tjedna izgubila u Superkupu protiv Bayerna, sada je poražena i u prvenstvu u gostima kod Freiburga.

Neočekivan poraz, očekivao se bolji nastup Borussije, ali unatoč vrlo ofenzivnoj postavi s Reusom, Haalandom i Malenom naprijed, nije pronašla način kako okrenuti ovaj susret u svoju korist.

Freiburg je već u šestoj minuti stigao do vodstva zahvaljujući krasnom golu Vincenza Grifa iz slobodnog udarca. Mađar Roland Sallai početkom drugog dijela povisio je na 2:0, a nada gostima vraćena je nakon sat vremena igre, lopta je ubačena s desne strane, Bellingham ju je promašio i ona pogađa Keitela i od njega skreće u mrežu za konačnih 2:1.

Greuther Fürth remizirao je kod kuće s Arminijom, bio je bolji protivnik, imao i igrača više od 68. minute, no nije uspio uzeti sva tri boda.

Poveli su gosti u posljednjim trenucima prvog poluvremena golom Fabiana Klosa, ali početkom drugog dijela Branimir Hrgota iz kaznenog udarca poravnava. Do kraja susreta Fürth je dominirao, posebno nakon isključenja Alessandra Schopfa u 68. minuti.

Eintracht se nadao dobrim vijestima iz dvoboja protiv Augsburga, ali sva nadmoć mu se nije isplatila, susret je okončan bez pogodaka uz reviju promašaja domaćina.

Josip Brekalo odigrao je jako važnu ulogu u preokretu Wolfsburga u Berlinu. Hertha je vodila, ali 20 minuta prije kraja ulazi Brekalo i ima prste u oba gola gostiju te pomaže na putu do pobjede.

Hertha je povela golom Dodija Lukebakija iz sumnjivog kaznenog udarca, ali Bote Baku i Lukas Nmecha rade preokret, Brekalo je sudjelovao kod prvog i izravno asistirao kod drugog gola.

Nakon startnog poraza kod Wolfsburga, Bochum je na svom ravnjaku bio bolji od Mainza s 2:0 čime Mainz nije uspio potvrditi neočekivane bodove sa starta protiv Leipziga. Pobjedu Bochumu donijeli su Gerrit Holtmann i Sebastian Polter.