HT Prva liga, 6. kolo, 21.08.2021, 18:55 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin)
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Gorica u dinamičnom dvoboju uzela sva tri boda protiv Slavena

Branimir Korać, HINA • subota, 21.08.2021.

U prvom subotnjem dvoboju šestog kola HT Prve lige Gorica je ugostila Slaven Belupo. Nakon velike borbe domaćin je upisao minimalnu pobjedu...

Nogometaši Gorice u susretu su šestog kola Prve HNL svladali Slaven Belupo s 1:0 (0:0).

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Matija Dvorneković (66) samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru.

Dvoboj Gorice i Slavena ponudio je dobru igru, a prije samoga pogotka oba sastava prijetila su opasnim udarcima s distance koje su ili branili vratari ili zaustavljao okvir gola. Tako je Gorica dva puta pogodila gredu krajem prvog poluvremena, Mitrović u 35., a Lovrić u 40. minuti, dok je pokušaj Brkovića za goste iz slobodnog udarca u 60. minuti završio u vratnici.

Odlučujući trenutak dogodio se u 66. minuti kada je Babec poslao loptu prema kaznenom prostoru domaćih, nju su promašili i napadač Gorice i stoper Slavena, a iz drugog plana utrčao je Dvorneković i svladao Čovića.

Ovom pobjedom Gorica je stigla na četvrto mjesto s devet bodova, dok je Slaven Belupo ostao sedmi s pet.

Na vrhu su Hajduk i Osijek sa po 13 bodova, dok je posljednji Hrvatski dragovoljac bez bodova.