HT Prva liga, 6. kolo, 22.08.2021, 21:00 h, Rujevica
Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Varaždin)
Ivan Delić 47'
Šibenik

Šibenčani jako dobri većim dijelom susreta, Riječanima ipak bodovi

Jan Šneler • nedjelja, 22.08.2021.

Iako je Šibenik odradio vrlo dobru utakmicu i bio opasan u izletima pred riječka vrata, domaćin je ipak slavio. Rijeka je odnijela pobjedu 2:1 zahvaljujući preokretu igrača s klupe...

Stipe Bačelić-Grgić
52'
18
Ignacio Bailone
76'
13
Adam Benić
76'
25
Doni Grdić
84'
26
Zoran Alexander Cvetković
84'
Mario Rosas

Kao što se očekivalo u najavi susreta, trener Rijeke Goran Tomić protiv Šibenika odlučio se za kombinirani sastav. Riječane očekuje za par dana uzvratni susret play-off faze Konferencijske lige protiv Paoka i jasno je da Rijeka nije istrčala u najjačem sastavu.

To se umalo pokazalo kobnim jer je Šibenik zavrijedio sve pohvale za današnji nastup na Rujevici i s pravom će reći mnogi da Šibenčani zaslužuju više od trenutnog devetog mjesta. Početak susreta obilježio je određen broj pokušaja s obje strane, ali bez izglednih šansi.

U 18. minuti Riječani su nakratko slavili kad je nakon ubačaja Mate Stanića, loptu u mrežu pospremio Jorge Obregon, no pomoćni sudac ispravno je pokazao da se radilo o zaleđu. Šibenčani nisu dugo čekali na odgovor i u 20. minuti sjajna reakcija Martina Zlomislića spasila je Rijeku od pogotka.

Deset minuta kasnije, gosti su imali još jednu sjajnu priliku. Potpuno neometan ostao je Stefan Perić, ali Zlomislić je još jednom briljantno reagirao i spasio svoju momčad. Šibenčani su igrali sve bolje i bolje te sve češće prijetili što je na koncu rezultiralo i sjajnom šansom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Marin Jakoliš s ruba kaznenog prostora uputio je odličan udarac, no pogodio je okvir gola. U nastavku susreta, Tomić je uvidio da više ne može bez prvotimaca te je ubacio Domagoja Pavičića i Prince Obeng Ampema, a u 52. minuti ušao je i Josip Drmić.

Malo prije ulaska Drmića, Šibenčani su došli do vodstva. Nakon sjajne završnice prvog dijela, gosti su jednako dobro otvorili i drugi dio susreta. Nakon kornera, najviši u skoku bio je Ivan Delić te zabio glavom za vodstvo gostiju.

Šibenčani su nastavili opasno prijetiti Zlomisliću koji je večeras bio na izrazito zahtjevnom testu i po svemu sudeći prošao ga s izvrsnim ocjenama jer bez njegovih bravura Riječani bi teško stradali. Dobar je bio i vratar Šibenika Lovre Rogić koji je u 61. minuti obranio udarac Issaha Abassa.

Riječani su do izjednačenja došli nakon nespretne reakcije gostiju. Pavičić je pucao, lopta je pogodila Ivicu Batarela u ruku te je sudac odmah pokazao na kazneni udarac. Jedanaesterac je mirno realizirao Drmić i vratio stvari na početak.

Nakon izjednačenja obje momčadi nastavile su s napadačkom igrom, Šibenčani nisu posustajali, no nisu niti uspjeli okruniti bodovima svoju odličnu, a dobar dio utakmice, puno bolju igru od one protivnika. U 77. minuti, Denis Bušnja sjajno je reagirao nakon ubačaja Ampema i pogodio za 2:1.

Rijeka je uspjela preokretom doći do vodstva, a osim jednog nešto ozbiljnijeg pokušaja Ignacija Bailonea iz same završnice, Šibenčani više nisu imali snage za nešto više. Šteta jer su zaslužili barem bod, ali sve čestitke trebaju ići i Rijeci koja je znala iskoristiti svoje šanse i doći do vrijedne pobjede koja bi trebala dati dodatni zamah u pokušaju da se preko grčkog Paoka izbori grupna faza Konferencijske lige.