Gibraltar ima predstavnika u skupini Konferencijske lige, Kane vodio Spurse do prolaza

Branimir Korać • petak, 27.08.2021.

Poznati su svi sudionici grupne faze Konferencijske lige. Prvi put u povijesti jedan klub iz Gibraltara došao je do grupne faze nekog Uefinog natjecanja...

Vitesse prolazi u grupnu fazu nakon što je na svom stadionu slavio protiv Anderlechta s 2:1. Prvi susret u Bruxellesu okončan je s burnih 3:3 da bi u uzvratu Nizozemci slavili uz dva gola Maximiliana Witteka. Lior Refaelov desetak minuta prije kraja samo je smanji na 2:2. Alois Oroz odigrao je cijelu utakmicu za Vitesse.

Lincoln je prvi gibraltarski predstavnik u skupini bilo kojeg Uefinog natjecanja. On je prošao slavljem protiv Rige kroz produžetke s 3:1. I ovaj susret kao i onaj u Rigi nakon 90 minuta okončan je 1:1: Pobjedu Lincolnu donio je dvojac koji je ušao u produžetku i postigao dva pogotka. Ivan Brkić i Ivan Paurević odigrali su cijelu utakmicu.

Gent je nakon poraza u Poljskoj, kod kuće bio bolji pod Rakowa s 3:0. Dugo je na semaforu stajalo 1:0, isti rezultat kao u Poljskoj, a onda su na ulasku u zadnjih 20 minuta Odjidja Ofoe i De Sart zabili za 3:0. Fran Tudor odigrao je cijelu utakmicu.

Norveški Bodo/Glimt je teškom mukom stigao do pobjede i prolaza protiv Žalgirisa. Nakon 2:2 u prvom susretu, u uzvratu je bio bolji s 1:0 golom Ole Solbakkena u 62. minuti. Tomislav Kiš kod gostiju odigrao je cijelu utakmicu.

Rennes je i u drugoj utakmici bio bolji od Rosenborga. Nakon 2:0 kod kuće, bio je bolji u gostima s 3:1 golovima Romaina del Castilla, Naifa Aguerda i Matthisa Ablinea.

Prolaz u gostima osigurao je LASK koji je slavio kod St. Johnstone s 2:0. Prva utakmica okončana je 1:1, ali u uzvratu je LASK pritisnuo i slavio golovima Huseina Balića i Marka Raguža. Petar Filipović igrao je svih 90 minuta.

Harry Kane potvrdio je ostanak u Tottenhamu i odmah nakon toga vodio je Spurse do pobjede i prolaza protiv Pacos Ferreire. Zabio je dva gola, jedan je dodao Giovani Lo Celso za pobjedu 3:0 nakon poraza 1:0 u Portugalu.

Roma je i u drugom susretu bila bolja od Trabzonspora, nakon 2:1 u Istanbulu, u Rimu je slavila s 3:0. Bryan Cristante, Nicolo Zaniolo i Stephan El Shaarawy bili su strijelci za Rimljane.

Maccabi Tel Aviv i drugi put odnosi pobjedu protiv Šahtjora, ovaj put 2:0. Stipe Perica ušao je u 63. minuti, a Ivan Graf na drugoj strani odradio je cijelu utakmicu.