Milan u prvom dijelu riješio dvoboj protiv Cagliarija, Roma uvjerljiva

Branimir Korać • nedjelja, 29.08.2021.

Odigrana su još četiri susreta drugog kola Serie A, a pobjede su ostvarili Milan, Roma i Napoli...

Milan je u ludom prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika protiv Cagliarija i slavio s 4:1. Svih pet golova palo je u prvih 45 minuta, a pobjeda Milana na kraju je bila posve zaslužena.

Sandro Tonali je otvorio golijadu u 12. minuti da bi Cagliari tri minute kasnije poravnao preko Alessandra Deiole.

Kratko je trajalo zadovoljstvo gostiju, u 17. minuti Rafael Leao vratio je prednost na stranu domaćina. Nastavak poluvremena u potpunosti je pripao Milanu koji uz dva gola Oliviera Girouda bježi na 4:1.

Ante Rebić ušao je u igru u 68. minuti umjesto Leaa.

Roma je potpuno zasluženo visoko slavila u gostima kod Salernitane. Velika razlika u kvaliteti i u konačnici glatko slavlje gostiju za odličan start Josea Mourinha u Rimu. Pobjedu su mu donijeli Lorenzo Pellegrini s dva gola te s po jednim Jordan Veretout i Tammy Abraham.

Napoli je odnio sva tri boda s gostovanja kod Genoe koju je svladao s 2:1. Nije bilo jednostavno, drugi gol stigao je u 84. minuti.

Fabian Ruiz u prvom dijelu doveo je goste u vodstvo, no Andrea Cambiaso sredinom drugog poluvremena vratio je domaćina. Ipak, u 84. minuti Andrea Petagna zabija za 2:1.

Milan Badelj kod Genoe je imao punu minutažu.