Atletico autogolom u zadnjim sekundama izvukao bod protiv Villarreala

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.08.2021.

Odigrana su preostala četiri susreta trećeg kola La Lige, Barcelona je na svom travnjaku svladala Getafe, a Atletico u zadnjim sekundama autogolom došao do boda protiv Villarreala...

Madridski Atletico nakon dvije startne pobjede zaustavljen je usred Madrida u dvoboju s Villarrealom. Vrlo malo dijelilo ga je od poraza, ali onda je Villarreal nepotrebnim autogolom poklonio bod.

Dva puta su gosti vodili golovima Manua Triguerosa i Arnauta Danjume, ali Atletico je prvi zaostatak poništio lijepim golom Luisa Suareza, a drugi je poništen u 95. minuti. Mandi je s 25 metara glavom vraćao loptu Geronimu Rulliju koji neshvatljivo odlazi s gola u stranu i lopta završava u mreži.

Barcelona je ugostila Getafe i upisala pobjedu 2:1. U prvom poluvremenu pala su sva tri gola dok je drugi dio bio vrlo skroman i Barcelona tu nije bila uvjerljiva.

Krenulo je sjajno za domaćina i već u drugoj minuti Sergi Roberto zabija za vodstvo. Nakon toga Getafe uzvraća preko Sandra Ramireza , ali nakon pola sata igre proradila je nizozemska veza, Frenkie de Jong za Memphisa Depayja i pobjeda Barcelone 2:1.

Osasuna je do 91. minute gubila u Cadizu, ali je na kraju ipak napravila veliki preokret i pobijedila. Roberto Torres i David Garcia u sudačkoj nadoknadi donijeli su pobjedu 3:2 gostima.

Rayo Vallecano odigrao je odličnu utakmicu protiv Granade i slavio je s 4:0. Tri gola u prvom poluvremenu već su ponudila dosta odgovora i na kraju je samo potvrđena pobjeda. Garcia, Trejo, Nteka i Comesana osigurali su tri boda domaćinu.