Hat-trick Balea za pobjedu Walesa kod Bjelorusije

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.09.2021.

Wales je upisao novu pobjedu u kvalifikacijama, u Kazanju je bio bolji od Bjelorusije s 3:2 uz hat-trick Garetha Balea...

Vrlo zanimljiv dvoboj u Kazanju gdje je Bjelorusija ugostila Wales. Iz dobro poznatih razloga nije mogla igrati na svom travnjaku već je domaćin bila u Kazanju.

Nije joj puno nedostajalo da ostane neporažena, ali nije imala rješenje za Garetha Balea koji je tri puta svladao Sergeja Černika.

Bale je već u petoj minuti iz kaznenog udarca doveo Wales u vodstvo da bi sredinom prvog dijela Bjelorusija uspjela napraviti preokret preko Lisakoviča i Sedka.

U drugom poluvremenu Wales je došao do novog pogotka u 69. minuti i to ponovno iz kaznenog udarca preko Balea da bi u sudačkoj nadoknadi Bale novim golom osigurao pobjedu Walesu.

Velšani su bili opasniji protivnik, imali su više prilika ki na kraju su zasluženo slavili.