Sjajna utakmica u Leverkusenu i pobjeda Borussije, debitirao Pongračić

Branimir Korać • subota, 11.09.2021.

Rani program u Bundesligi donio je pet utakmica, a svakako najzanimljivija odigrana je u Leverkusenu gdje je Borussia svladala Bayer s 4:3...

Freiburg je i dalje neporažen nakon četiri odigrana kola, a u četvrtom kolu malo je nedostajalo da se to promijeni. Imao je Köln od 34. minute vodstvo preko Modestea, ali nije izdržao. Prvo je u 74. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Kainza, a onda u 89. minuti Rafael Czichos autogolom poravnava.

Pogodaka nije bilo u Berlinu gdje je Union Berlin ugostio Augsburg, a Wolfsburg je ostao stopostotan pobjedom kod Greuther Fürtha s 2:0. Hrvati su napustili Wolfsburg, ali momčad i dalje pobjeđuje te je na ovom gostovanju slavio golovima Lukasa Nmeche i Wouta Weghorsta iz kaznenog udarca u 91. minuti.

Lošu utakmicu odigrao je Hoffenheim i kod kuće je poražen od Mainza. Andrej Kramarić odradio je cijelu utakmicu, pokušavao, ali niti njemu nije puno toga polazilo za nogom. Pobjedu Mainzu donijeli su Jonathan Burkhardt golom u 21. minuti te Marcus Ingvartsen golom u završnici.

Sjajnu utakmicu odigrali su Bayer Leverkusen i dortmundska Borussia. Sedam golova, preokret u drugom dijelu i pobjeda gostiju iako je domaćin čak tri puta vodio.

Imao je Bayer na odmoru vodstvo 2:1 golovima Floriana Wirtza i Patrika Schicka dok je Erling Haaland bio jedini strijelac za goste.

U prvih deset minuta drugog dijela Borussia je prvo izjednačila preko Juliana Brandta, ali Bayer je odmah uzvratio golom Diabyja. Međutim gosti su ipak na kraju slavili golovima Raphaela Guerreira i Erlinga Haalanda.

U dresu Borussije debitirao je Marin Pongračić kojeg je u 84. minuti zamijenio Mats Hummels.