Jakić debitirao u susretu protiv Sose, Hertha odnijela pobjedu iz Bochuma

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.09.2021.

U nedjeljnom programu u Bundesligi po pobjedu su upisali domaćini i gosti, a jedan susret okončan je neriješeno. Kristijan Jakić upisao je svoje prve minute u dresu Eintrachta...

Koliko nogomet može biti nepravedan saznali su nogometaši Bochuma koji su imali više prilika, inicijativu, stvarali pritisak, ali su izgubili kod kuće od Herthe 3:1. Udarci na gol 19:5 u korist Bochuma, ali na kraju sva tri boda putuju za Berlin.

U završnici prvog poluvremena gosti su postigli dva pogotka, oba Suat Serdar, da bi u drugom dijelu Bochum žestoko pritisnuo, nizao prilike i smanjio preko Simona Zollera, ali u završnici susreta Myziane Maolida potvrđuje pobjedu Herthe.

Eintracht je u Frankfurtu bio blizu pobjede protiv Stuttgarta, ali nije izdržao. S igračem više primio je gol u završnici susreta i Stuttgart je odnio bod. Golovi su padali u zadnjih 15 minuta. U 79. minuti pogodio je Filip Kostić neočekivanim udarcem iskosa u suprotni kut, a u završnici susreta Omar Marmoush je izjednačio, šest minuta nakon isključenja Waldemara Antona.

Kristijan Jakić debitirao je u dresu Eintrachta, ušao je u igru u 59. minuti umjesto Ajdina Hrustića. Na drugoj strani Borna Sosa igrao je do 70. minute.

Arminia se hrabro postavila kod Borussije Mönchengladbach, nije se zatvorila već je napadala i tražila igru, ali je ipak poražena 3:1.

Povela je Borussia u 35. minuti preko Larsa Stindla da bi u završnici prvog dijela Masaya Okugawa ipak izjednačio. U drugom dijelu Borussia je riješila pitanje pobjednika, Stindl i Denis Zakaria odveli su je do pobjede.