Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 15.09.2021, 20:45 h
RK Zagreb
RK Zagreb 24:34 Aalborg Handball

PPD Zagreb u prošlosezonskom izdanju, Aalborg projurio skoro praznom Arenom

Branimir Korać • srijeda, 15.09.2021.

PPD Zagreb upisao je poraz na startu novog izdanja Lige prvaka. Na žalost izdanje je bilo u stilu prošlosezonskog kada je Zagreb u Ligi prvaka ostao na - nuli...

Jako loše otvaranje Lige prvaka za PPD Zagreb. Govorilo se kako prošle sezone je nedostajalo iskustvo, stigli su Čupić, Musa, Gojun, Obranović, Ivić, redom oni koji donose iskustvo, ali i kvalitetu, međutim Zagreb je izgledao svejedno loše.

Dugo nije bilo ljudi na rukometu, reklo bi se da će jedva dočekati barem malo popuniti ogromnu Arenu i pozdraviti PPD Zagreb i Aalborg na otvaranju Lige prvaka, ali tribine su bile prazne, vrlo mali broj onih koji su došli i razočarani napustili dvoranu.

Kako je Zagreb izgledao najbolje govori time-out Ivice Obrvana na polovici drugog poluvremena na deset razlike za Dance: "Predali ste se. Spustio si glavu i moliš Boga da te izvadim van da se ne mučiš na terenu."

Početak nije bio loš, trajalo je to sve do nekih pet minuta prije kraja prvog dijela kada je Zagreb još zaostajao samo 14:13.

Tada Obranović odlazi na dvije minute na klupu, Aalborg zabija dva gola i odlazi na 16:13, a na poluvrijeme je odnio 18:14.

U prvih osam minuta drugog dijela Zagreb je potpuno pao. Postojala je nada da će se tu pokušati vratiti dobrim ulaskom u drugi dio, a dogodilo se suprotno. Potpuna dekoncentracija, promašen sedmerac, izgubljena lopta, dvije minute, nerezonski šut izvana i već je bilo 23:15.

To je potpuno psihički dotuklo domaćina koji je do kraja susreta izgledao baš onako kako je Obrvan istaknuo na minuti odmora. Da stvar bude još gora, u jednom šutu s krila ozljedu je zaradio David Mandić i tek treba vidjeti u kakvom je stanju zglob koji je čini se stradao.

Aalborg su predvodili Mikael Aggefors sa 17 obrana i Sebastian Barthold s devet golova. Kod Zagreba po pet golova zabili su Mandić i Klarica.