Čudesna utakmica u Manchesteru, PSG bez pobjede u Bruggeu

Branimir Korać • srijeda, 15.09.2021.

U prvom kolu skupine A Lige prvaka Manchester City upisao je pobjedu u pravoj golijadi na svom travnjaku protiv Leipziga dok je PSG sa svojim najjačim napadačkim adutima odigrao samo 1:1 kod Club Bruggea...

Sjajna utakmica u Manchesteru. City je slavio s čak 6:3 protiv Leipziga koji je odbijao predaju, ali teško se nosio s napadačkom igrom Cityja. Ovdje je na kraju ipak vrijedila ona - City ne može toliko golova primiti koliko može zabiti.

Krenuo je sjajno, u prvih pola sata poveo je 2:0 golovima Akea nakon kornera te autogolom Mukielea koji je loše reagirao na ubačaj De Bruynea. Leipzig se nije predavao i uspio je smanjiti preko raspoloženog Nkunkua, ali u završnici prvog dijela Mahrez iz penala zabija za 3:1.

Nkunku je još jednom pronašao put do mreže i pogodio na početku drugog dijela, ali krasnim golom Grealish svega pet minuta kasnije podiže na 4:2.

Gosti, točnije Nkunku nastavio je puhati za vratom Cityju i svojim trećim golom još jednom je smanjio zaostatak, ali ponovno domaćin brzo uzvraća, ovaj put preko Cancela.

Isključenje Angelina bio je znak da nade Leipziga nestaju, a do kraja ih je potopio Gabriel Jesus u 85. minuti.

Četiri minute ranije Joško Gvardiol ušao je na travnjak.

U Belgiji je Club Brugge ugostio PSG te se očekivala pobjeda Parižana koji su prvi put od prve minute krenuli s Messijem, Neymarom i Mbappeom.

Od početka su gosti pritiskali i u 15. minuti stigli su do vodstva preko Andera Herrere.

Brugge je uzvratio u 27. minuti lijepim golom Vanakena nakon ubačaja Sobola s lijeve strane.

Iako je PSG imao više loptu u nogama i tražio prilike, Club Brugge je bio vrlo konkretan u trenucima kada bi došao do lopte i često je prijetio, ali rezultat se više nije mijenjao.