Liga prvaka, skupina C, 1. kolo, 15.09.2021, 21:00 h
Sporting 1:5 Ajax
Ajax

Fenomenalni Haller s četiri gola vodio Ajax do pobjede

Jan Šneler • srijeda, 15.09.2021.

Ako je jučerašnji dan u Ligi prvaka bio prilično uspavljujuć, današnji susreti bili su sjajni i obilovali pogocima...

U večernjem susretu skupine C, Ajax je na gostovanju u Lisabonu potopio Sporting. Nošen fenomenalnim Sebastienom Hallerom koji je postigao čak četiri pogotka, Ajax je suvereno vladao terenom.

Već nakon devet minuta, gosti iz Amsterdama imali su dva pogotka prednosti. Sve je riješio upravo Haller koji je najavio svoju večer. Prilično hladno buđenje čekalo je domaće kojima je trebalo određeno vrijeme da povežu konce u igri i mentalno se vrate u utakmicu.

Sporting CP - Ajax Live Score

To im je pošlo za rukom u 33. minuti kada je Paulinho smanjio zaostatak domaćih. Gostima, koji su bolje ušli u utakmicu, ali i cijelo vrijeme opasno prijetili, nije trebalo dugo da ponovno vrate prednost od dva gola. Nakon sjajne akcije, u 39. minuti Steven Berghuis pogađa za 1:3.

Početkom nastavka Paulinho ponovno vraća Sporting u igru, ali bilo je to kratkog vijeka jer je nakon konzultacije s VAR-om, gol poništen. S druge strane Ajax ne miruje te u 51. i 63. minuti Haller rješava sve dileme i okrunjuje svoj sjajni nastup četvrtim pogotkom.