Borna Gojo bez prolaza u finale turnira u Istanbulu

Branimir Korać • subota, 18.09.2021.

Borna Gojo nije uspio upisati pobjedu u polufinalu Challengera u Istanbulu. Tajvanac Tung-Lin Wu svladao ga je u tri seta...

Iako je u susret ušao kao blagi favorit, Borna Gojo nije izborio pobjedu i prolaz u finale Challengera u Istanbulu. Zaustavio ga je nakon skoro dva i pol sata borbe Tajvanac Tung-Lin Wu.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj, a Gojo nije uspio bolje reagirati u situacijama kada je imao prilike za oduzimanje servisa protivniku.

U prvom setu izgubio je svoj početni udarac u završnici kada je 4:4 pokleknuo, dopustio protivniku da se dovuče do 15:40 i nakon toga uzme mu servis.

Tajvanac je rutinski dovršio set i dobro krenuo u drugi u kojem je poveo s 2:0, ali do kraja seta Gojo uzima šest gemova, Wu samo jedan i odlazi se u odlučujući treći set.

Odmah na početku trećeg seta Gojo je prokockao dvije break lopte i kod 5:4 na servisu za ostanak u meču pokleknuo je i otišao u poraz.

Wu je 295. igrač svijeta, a ulaskom u finale borit će se za svoju prvu titulu na Challengerima u karijeri.