Krenula HT Premijer liga, uvjerljiv start Gorice, Cibone, Zadra i VROS-a

Branimir Korać • subota, 18.09.2021.

Odigrana je glavnina susreta prvog kola HT Premijer lige košarkaša. Gorica, Cibona, Zadar i Vrijednosnice Osijek bili su najuvjerljiviji na ulasku u sezonu...

Krenula je nova sezona u HT Premijer ligi. Prvog dana Gorica, Cibona i Zadar bili su uvjerljivi dok je ugodno iznenađenje mlada momčad Vrijednosnica Osijek.

Goričani su gostovali kod Šibenke i upisali su pobjedu 73:56. Domaćinu je malo toga polazilo za rukom, imao vrlo loš šut iz igre, za tricu 4/28 i za dva ispod 50 posto, a već u prvoj četvrtini ušli su u probleme. Gorica je tu već stekla 15 poena prednosti i kontrolirali dvoboj bez većih problema. U nastavku susreta Šibenka se najviše približila na sedam poena minusa.

Kod Gorice po 11 poena upisali su Dino Cinac i Marko Baković (pet skokova). Kod domaćina Adnan Arslanagić ubacio je 13 poena, po deset su dodali Pavao Paić (pet skokova) i Bruno Rebić, a Bruno Solomun uhvatio je devet skokova.

Vrijednosnice Osijek bile su nepoznanica uoči početka sezone, u pripremama je ova mlada momčad dosta oscilirala, ali ulazak u sezonu bio je sjajan. U Osijeku je pala Sonik Puntamika i to s visokih 89:66. Već na poluvremenu bilo je plus 27 za domaćina koji je tako na najbolji mogući način otvorio sezonu.

Đorđe Topolović bio je posebno raspoložen s 23 poena i 14 skokova, a Makoi Anyiarbany dodao je 20 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Kod Sonika Pavle Marčinković ubacio je 13 poena uz sedam skokova i pet asistencija, a Petar Marić dodao je 12 poena.

"Sretni smo što smo na otvaranju sezone ostvarili pobjedu na domaćem terenu. Mislim da smo iznenadili Sonik Puntamiku što i rezultat govori, kao i tijek utakmice. Na nama ostaje i dalje trenirati i spremati se za utakmicu sljedećeg kola", istaknuo je trener domaćina Marko Mandić.

Cibona je projurila Sinjom i visoko slavila protiv Alkara s 85:54. Sinjani nisu imali nikakve šanse, nisu se mogli nositi s raspoloženim Cibosima koji su još jednom pokazali kako Vlado Jovanović s ovom momčadi radi dobar posao.

Amar Gegić završio je utakmicu sa 16 poena i pet skokova, a po 12 poena dodali su Roko Prkačin (šest skokova) i Danko Branković (četiri blokade). Kod Alkara Dominic Gilbert ubacio je 17 poena uz devet skokova.

"Lijepo je napokon igrati pred publikom i to u Sinju u kojemu je uvijek posebna atmosfera. Bila je to za nas dobra utakmica i mislim da iz kola u kolo možemo biti sve bolji i da ćemo greške ispravljati na treninzima, sad se okrećemo dalje prvenstvu i ABA ligi", kaže Ivan Majcunić.

Jednako uvjerljiv bio je i Zadar koji je ugostio Zabok i sve riješio vrlo brzo. U prvom poluvremenu gostima je dopustio samo 18 poena i imao je na odmoru već dvoznamenkastu prednost. Nastavak je bio odrađivanje posla.

Antonio Jordano ubacio je 12 poena, a Kevon Harris 11 poena uz devet skokova i pet asistencija. Kod gostiju Lukša Buljević upisao je 13 poena, a Josip Popić dodao je 12 poena i osam skokova.

Škrljevo je slavilo u gostima kod Furnira s 91:83 i pokazalo kako i ove sezone ima dobru momčad. Furnir je pokušavao održati rezultatsku ravnotežu, ali gosti su ipak bili bolji.

Predvodili su ih Adway Taylor s 28 poena i osam skokova i Paolo Marinelli sa 16 poena i pet asistencija. Kod domaćina Igor Marić ubacio je 19 poena uz pet skokova, a Lovro Mandalinić 17 poena.