Kup Hrvatske, 1. kolo, 21.09.2021, 15:00 h, Pitomača
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Tomislav Keglević
Matej Vuk 49'
Issah Abass 72', 90'
Jorge Obregon 89' (11m)
Rijeka

Rijeka nije imala problema protiv Pitomače, puna mreža domaćina za drugo kolo Kupa

Branimir Korać • utorak, 21.09.2021.

Rijeka nije imala nikakvih problema u prvom kolu Supersport Hrvatskog kupa gdje je gostovala u Pitomači kod istoimenog domaćina i svladala ga s čak 7:0...

Luka Skoko
59'
14
Michael Zorić
59'
10
Ivan Peršić
66'
3
Petar Škrinjar
66'
18
Pavao-Jan Begović
84'

Goran Tomić

Kao što se i očekivalo, domaći četvrtoligaš Pitomača nije stvorio nikakvu štetu Riječanima. Dok je bilo snage, Pitomača se još koliko toliko držala, ali u drugom poluvremenu uz razliku u kvaliteti bila je sve očitija i razlika u pripremljenosti i Rijeka je visoko slavila.

Završilo je 7:0, moglo je biti i uvjerljivije, ali Riječani su se pošteno ispromašivali. Posebno u prvom poluvremenu za što velike zasluge ima i domaći vratar Zdelar koji je puno toga obranio.

Već u četvrtoj minuti Rijeka je stigla do vodstva, Obregon je otvorio svoju reviju promašaja kada je bio sam pred Zdelarom i pogodio vratnicu, no lopta se odbija do Bušnje, a on ne griješi i rutinski zabija.

Do kraja prvog dijela Rijeka se ispromašivala, ali i došla do još jednog pogotka. Strijelac je bio Vučkić koji je zabio svoj prvijenac u dresu Rijeke na dodavanje Obregona.

Takve sreće nisu bili Obregon, Vuk i Vučkić u još nekoliko navrata koji su ili promašivali ili im je Zdelar branio te pokušaje.

U drugom dijelu Rijeka je bila efikasnija, domaćin je sve više padao i sve teže pratio prvoligaški ritam.

U 49. minuti Vuk je pogodio za 3:0 na dodavanje Bušnje da bi osam minuta kasnije Vučkić svojim drugim golom povisio na 4:0.

Nakon toga Tomić uvodi Abassa i Murića koji su do kraja radili puno nereda u domaćoj obrani. Abass je postigao i dva pogotka, a još jedan je napokon dodao Obregon koji je zabio iz kaznenog udarca.

Rijeka tako rutinski prolazi dalje, a Pitomača se može pohvaliti kako je uopće izborila dvoboj protiv Rijeke.