Liga prvaka, skupina A, 2. kolo, 22.09.2021, 18:45 h
OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged 30:21 RK Zagreb
RK Zagreb

Dva lica PPD Zagreba kod ipak prejakog Szegeda za 17. uzastopni poraz u Ligi prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.09.2021.

17 utakmica zaredom PPD Zagreb je izgubio na terenu u Ligi prvaka i još dvije za zelenim stolom prošle sezone protiv Flensburga. Novi poraz stigao je u Szegedu s visokih 30:21...

Rukometaši PPD Zagreba nisu kreirali senzaciju u Mađarskoj. Upisali su novi poraz, ovaj put od Szegeda s 30:21. Nakon što su prošlu sezonu ubilježili svih 14 poraza u grupnoj fazi plus još dva puta po 10:0 nenastupanjem u nokaut fazi, nastavili su istim putem i ove sezone.

Prva dva kola i dva ogromna poraza protiv Aalborga i Szegeda. Istina, riječ je o bogatijim i jačim protivnicima, ali u Ligi prvaka nema laganih i jednostavnih protivnika.

Sljedeće kolo Zagrebu donosi protivnika s kojim bi trebao moći igrati i ako tu ne prekine niz i ne upiše pobjedu... Naime u Zagreb dolazi Elverum, norveški prvak koji je prošle sezone dva puta slavio protiv Zagreba, no i on je ipak ispod kvalitete Aalborga i Szegeda.

Zagreb je u Szegedu odigrao dobro prvo poluvrijeme u fazi obrane, zaustavio je domaćina na deset postignutih golova, ali u drugom dijelu nije više bio na toj razini. Szeged se podignuo, imao je na golu i raspoloženog Mirka Alilovića, a Zagrebovi vratari zajedno su skupili četiri obrane.

Bez velike pomoći vratara Zagreb nema što tražiti u Ligi prvaka, a u Szegedu je nije imao.

U drugom poluvremenu Szeged se dizao, nakon što je prvo poluvrijeme završeno s malih 10:7, u prvih deset minuta drugog dijela napravio je seriju 7:3 i već tu se odvojio.

Do kraja susreta Zagreb je pokušavao izgubiti sa što manjom razlikom i na kraju je poražen s glatkih 30:21.

Po četiri gola kod Zagreba postigli su Filip Vistorop i Edin Klis. Kod Szegeda Alilović je skupio 12 obrana, sedam golova zabio je Mario Šoštarić, a šest Sebastian Frimmel.