Slavlje Milana kod Spezije za vrh, Inter i Atalanta podijelili bodove u drami

Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

U prva dva subotnja susreta Serie A svoje su obveze odradili milanski velikani pri vrhu ljestvice, a boljeg je uspjeha bio Milan koji je ostvario pobjedu i odvojio se od gradskog rivala...

Nogometaši Milana opet su privremeno zauzeli vrh tablice Serie A. Milan je svoje obveze u šestom kolu odradio kod Spezije koju je svladao s 2:1 i sad drži prvo mjesto s bodom, ali i utakmicom viška u odnosu na Napoli.

Svakako poseban dan i trenutak dogodio se u 48. minuti kad je novi iz loze Maldini u svom prvom startu zabio gol. Daniele Maldini nastavio je tradiciju djeda Cesarea i oca Paola te je počeo u prvih 11, a onda je u 48. glavom u mrežu pospremio ubačaj Pierrea Kalulua.

Spezia je izjednačila u 80. preko Danielea Verdea, ali šest minuta kasnije Brahim Diaz zabija za 2:1 i novu pobjedu Milana. Ante Rebić odigrao je poluvrijeme, a Martin Erlić i dalje je van terena zbog ozljede.

Hrvati su na terenu bili i na drugom susretu u kojem je sudjelovao milanski velikan. Inter je dočekao Atalantu na svom stadionu, ali je upisao remi nakon četiri gola i drame u završnici.

Rano su aktualni prvaci poveli, Lautaro Martinez zabio je već u petoj minuti. No, krajem prvog dijela uslijedio je brzi preokret preko Malinovskog (30.) i Toloija (38.).

2:1 za Atalantu stoji sve do posljednjih 20 minuta, a onda je Edin Džeko izjednačio u 71. i postavio konačan rezultat. No, to se lako uz koji detalj moglo promijeniti jer je u 85. Inter zapucao penal preko Federica Dimarca, dok je tri minute kasnije Robertu Piccoliju za goste poništen pobjedonosni pogodak.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitav susret za trećeplasiranu momčad Serie A, dok je kod gostiju Mario Pašalić ušao u igru u 77. minuti.