Škrljevo 'opalilo šamar' Zadru, Gorica, Sonik i VROS uvjerljivi

Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

Prva četiri susreta drugog kola HT Premijer lige donijela su jedno veliko iznenađenje. Branitelj naslova Zadar je na gostovanju kod Škrljeva doživio teško prizemljenje i zaslužen poraz...

Košarkaši Škrljeva s pravom su najveće hrvatske košarkaške zvijezde u subotu. Škrljevo je u drugom kolu HT Premijer lige dočekalo Zadar te je sjajnom i hrabrom igrom bez respekta zasluženo svladalo prvaka s 90:79.

Od samog početka i 5:0 na startu je bilo jasno da je Škrljevo agresivnije i spremnije za ovu utakmicu, Zadrani nisu imali odgovora na agresivan pressing u obrani i raspucane bekove u napadu zelene momčadi.

Zato je na koncu prve dionice 29:20, a u drugoj četvrtini je prednost išla i do 14 poena prije malog povratka Zadra na jednoznamenkastu razliku na poluvremenu. Zadrani su mnogo bolje odigrali treću dionicu pa se u posljednjih deset minuta ulazi s izjednačenim rezultatom.

I kad se očekivao potpuni preokret i kontrola Zadra do kraja, Škrljevo je opet povezalo nekoliko obrana uz sjajne reakcije Tonija Jelenkovića i Josipa Barnjaka u napadu te je odjurilo na prednost od sedam-osam, a u konačnici i 11 poena razlike za kraj.

Barnjak je bio sjajan s 27 poena i devet skokova, a u stopu ga je pratio rođeni Zadranin Jelenković s 23. Adway Taylor dodao je 15 poena. Kod neprepoznatljivog Zadra su Junaković i Vuković ubacili po 16, a Vuković je imao i osam skokova.

Od uvjerljivog poraza u prvom kolu od VROS-a se oporavio Sonik. Stipe Kuliš do premijerne je pobjede stigao na klupi protiv Šibenke koja je u Jazinama pokazala napadački jako blijedo izdanje te je upisala drugi poraz.

Momčad u narančastom je u prvoj dionici zabila tek sedam poena, Sonik je na krilima sjajnog Pavla Marčinkovića u tom periodu stvorio prednost od devet poena, što je na poluvremenu naraslo do 13, a na kraju treće i do 22.

Tek se Šibenka vratila u zadnjoj dionici na prihvatljivih -14 i 63:49 za kraj. Marčinković je kod Sonika bio apsolutno prvo ime s 21 poenom i 16 skokova, a 21 je ubacio i Ivan Vučić. Kod Šibenke je samo Domagoj Bašić s 12 poena išao u dvoznamenkasti učinak.

Drugi poraz upisao je i Alkar koji je gostovao kod Gorice, a presudile su mu slabe parne četvrtine. Nakon egala u prvoj je Gorica do poluvremena pobjegla na devet poena prednosti, a u četvrtoj je sa šest otišla na konačnih 17 poena viška za 90:73.

Marko Baković dominirao je u reketu s 23 poena i sjajnih 10/15 za dva, 16 je dodao Davor Konjević. 15 je kod Alkara ubacio mladi bek Splita na posudbi Roko Gizdavčić koji je imao i pet skokova te četiri dodavanja.

U posljednjem susretu dana je VROS opet pokazao da je složio vrlo respektabilnu momčad, a Zabok je ponovio gradivo da se na mnogočemu još treba raditi. Osječani su lako i uvjerljivo prošli kroz Zabok s 21 poenom razlike i 94:73.

Šime Lisica je s 18 poena vodio pobjednike, 16 uz sedam skokova i šest asistencija dodao je Vito Porobić. Kod Zaboka je prvo ime s 19 ubačaja bio Veljko Budimir.