Genoa 3:3 Verona
Verona

Tudor opet prosuo 2:0, Kalinić ga spasio prvog poraza

Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

Spektakularan susret za kraj nogometne subote u Italiji ponudile su nam Genoa i Verona, a nakon golijade je utakmica s mnogo Hrvata završila s 3:3 i podjelom bodova...

Igor Tudor i dalje je neporažen na klupi Verone, ali će nakon minulog tjedna imati dosta gorak okus u ustima. Naime, dvaput je imao prednost od 2:0, ali je na kraju od mogućih šest uzeo tek dva boda.

Novi remi upisao je na gostovanju kod Genoe u golijadi gdje je Verona vodila 2:0, Genoa je u završnici okrenula na 3:2, da bi na kraju remi postavio Nikola Kalinić svojim trećim golom sezone, ali i ovog tjedna.

Sjajno je u susret ušla Verona i već u osmoj minuti vodi nakon što je Davide Faraoni ubacio, a Giovanni Simeone glavom zatresao mrežu. Tudor je imao naizgled riješenu situaciju početkom drugog dijela kad je jedanaesterac u gol pretvorio Antonin Barak za 2:0.

Stajao je taj rezultat do 76. minute, ali onda kreću problemi za Tudora koji je već krenuo zatvarati utakmicu pa je većinu izmjena potrošio na uvođenje stopera, među njima i Hrvata Boška Šutala.

Pawel Dawidowicz napravio je nesmotren kazneni udarac koji u pogodak pretvara Domenico Criscito, a samo četiri minute kasnije je Dawidowicz u skoku nakon slobodnjaka bio predaleko od Criscita kojeg je trebao čuvati i ovaj glavom od vratnice izjednačava.

Gotovo nestvarni preokret Genoa je kompletirala u 85. kad je Mattia Destro pobjegao po lijevoj strani i lako lobao vratara, ali Tudor je imao sreće da je jednu od izmjena osim na stopere potrošio i na Kalinića.

Hrvatski je napadač u prvoj minuti nadoknade ostao potpuno sam na ubačaju Nicola Casalea te je glavom pospremio loptu u mrežu za 3:3 i remi, ali i svoj treći gol sezone.

Kalinić je u igru ušao u 66. minuti, Šutalo je ušao početkom drugog dijela, dok je Milan Badelj odigrao svih 90 minuta za Genou. Ivor Pandur ostao je na Tudorovoj klupi, kao i Adrian Šemper na domaćoj.

Verona i Genoa tako su ostali susjedi na tablici, sad na 14. i 15. mjestu s po pet bodova. Tudorov sljedeći ispit je Spezia, dok Genoa ide u goste Salernitani.