Juventus 3:2 Sampdoria
Sampdoria

Juventus slavio protiv Sampdorije, nesretni Dybala u suzama napustio teren

Branimir Korać • nedjelja, 26.09.2021.

U susretu šestog kola Serie A Juventus je na svom stadionu s 3:2 svladao Sampdoriju. Massimiliano Allegri može biti zadovoljan podizanjem forme i drugom vezanom pobjedom, ali probleme mu stvara ozljeda Paula Dybale...

Nakon užasnog otvaranja sezone, Juventus je napokon spojio dvije pobjede. Slavio je u prošlom kolu u gostima kod Spezije s 3:2, a sada je istim rezultatom kod kuće svladao Sampdoriju.

Dok je Juventusu ovo druga uzastopna pobjeda, Sampdoriji je to drugi poraz u nizu. Ona je pak tijekom tjedna visoko poražena s 4:0 od Napolija.

Juventus je stigao u vodstvo u desetoj minuti lijepim pogotkom Paula Dybale iz poluvoleja, međutim sjajni Argentinac deset minuta kasnije morao je napustiti travnjak. Zatvarao je braniča Sampdorije i tom prilikom došlo je do ozljede mišića, nije mogao nastaviti već je u suzama napustio travnjak. Dybala je tijekom karijere imao dosta problema s ozljedama, a ova je stigla taman prije velikog dvoboja protiv Chelseaja u Ligi prvaka.

U završnici prvog dijela dosuđen je kazneni udarac za Juventus nakon igranja rukom Nicole Murrua, a Leonardo Bonucci iz kaznenog udarca povisio je na 2:0 da bi već u narednoj minuti Maya Yoshida smanjio na 2:1.

U drugom poluvremenu odmah na startu Manuel Locatelli odvodi domaćina ponovno na dva gola prednosti, nakon toga Juventus je potpuno kontrolirao dvoboj bez obzira što je Sampdoria osam minuta prije kraja golom Antonija Candreve uspjela smanjiti na konačnih 3:2.