Kovač s Monacom do nove pobjede, Metz prvi put slavio ove sezone

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.09.2021.

Francuzi odrađuju susrete osmog kola Ligue 1, a Monaco je pobjedom kod Clermonta pokazao kako se polako diže i uzima bodove. Rennes je i dalje bez ozlijeđenog Lovre Majera, a u ovom kolu remizirao je kod Bordeauxa...

U dvoboju dvije momčadi koje nisu dosad upisale nijednu pobjedu Metz je u gostima svladao Brest s 2:1. Bio je to susret bez previše prilika, a goste su do pobjede predvodili Nicolas de Preville i Fabien Centonze. Romain Faivre iz kaznenog udarca bio je strijelac za domaćina.

Reims je bio vrlo učinkovit protiv Nantesa te je slavio s 3:1. Junak domaćina bio je mladi napadač Hugo Ekitike koji je ušao u igru 20 minuta prije kraja i s dva gola odveo svoju momčad do pobjede.

Napokon je proradio Monaco koji je treću utakmicu zaredom neporažen i drugu utakmicu u nizu s pobjedom. Ovaj put slavio je u gostima kod Clermonta s 3:1. Nije počelo dobro i Mohamed Bayo doveo je domaćina u vodstvo već u sedmoj minuti, ali Monaco je u nastavku susreta jako dobro iskoristio prilike koje su mu se ukazale i golovima Wissama Ben Yeddera, Kevina Vollanda i Sofianea Diopa stigao do pobjede.

Angers je u gostima kod Troyesa propustio priliku za pobjedu. Imao je dosta šansi, ali na kraju se morao zadovoljiti remijem 1:1. Bod mu je osigurao Thomas Mangani iz kaznenog udarca u 65. minuti susreta.

Pobjedu je ispustio Rennes u gostima kod Bordeauxa gdje je odigrao 1:1. Vodio je od 56. minute golom Labordea, ali u 88. minuti Mexer poravnava na konačnih 1:1.