Napoli i dalje stopostotan na vrhu, Sarri nadmudrio Mourinha

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.09.2021.

U talijanskom prvenstvu na rasporedu je šesto kolo, a u nedjelju je najviše pozornosti privukao dvoboj između Lazija i Rome nakon kojeg je zadovoljniji bio plavi dio Rima...

U najefikasnijem susretu nedjeljnog programa Empoli je slavio protiv Bologne s 4:2. Tko zna kako bi se susret raspleo da je Marko Arnautović kod 1:1 realizirao kazneni udarac, mogla je Bologna odnijeti prednost na odmor, a ovako je Pinamonti zabio na drugoj strani i na odmoru je vodio Empoli.

Odmah na početku drugog poluvremena Nedim Bajrami zabio je za 3:1, Arnautović je kasnije vratio nadu Bologni, međutim kada je Samuele Ricci zabio za 4:2 u 90. minuti, pobjednik je odlučen.

Fiorentina je odlično otvorila sezonu, a to je potvrdila i pobjedom protiv Udinesea u gostima. Slavila je 1:0 golom Dušana Vlahovića već u 16. minuti i do kraja susreta čuvala je tu prednost.

Veliki rimski derbi između Lazija i Rome pripao je Laziju koji je slavio s 3:2. Roma je imala dvostruko više udaraca na gol, ali Lazio je bio precizniji.

Lazio je imao sjajan ulazak u susret i za 20 minuta već je imao 2:0. Sergej Milinković-Savić i Pedro odveli su ga do vodstva, a Ibanez je u završnici samo smanjio na 2:1.

U drugom poluvremenu Felipe Anderson okrunio je svoju sjajnu utakmicu golom za 3:1, ali pet minuta kasnije Jordan Veretout vraća neizvjesnost smanjivši na 3:2.

Do kraja susreta Roma je tražila poravnanje, blizu pogotku 20 minuta prije kraja bio je Nicolo Zaniolo, ali do promjene nije došlo.

Napoli je i dalje na sto posto, odradio je još jedan dobar meč i slavio je s 2:0 protiv Cagliarija. Očekivano skromni Cagliari teško se nosio s Napolijem te je ostao na dva boda.

Već u 11. minuti Victor Osimhen doveo je Napoli do vodstva, a u 11. minuti drugog dijela Lorenzo Insigne postavlja konačnih 2:0.

Salernitana je ostala na dnu ljestvice sa samo jednim bodom i nakon gostovanja kod Sassuola. Domaćin je slavio s 1:0 golom Domenica Berardija početkom drugog dijela.