Liga prvaka, skupina H, 2. kolo, 29.09.2021, 21:00 h
Juventus 1:0 Chelsea
Chelsea

Juventus uhvatio Chelsea na spavanju na početku drugog dijela

Branimir Korać • srijeda, 29.09.2021.

Tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Juventus je došao do pogotka koji mu je donio pobjedu. Domaćin je nastavio pozitivan niz, a Chelsea je zakoračio u suprotnom smjeru...

Juventus - Chelsea 1:0

Dvoboj Juventusa koji se polako diže i Chelseaja kojije izgledao bolje na početku sezone nego danas. U tom ritmu odigran je i ovaj susret i Juventus je upisao pobjedu 1:0.

Imao je Chelsea prilika, pokušavao je doći do poravnanja, ali nije uspio poslati loptu u mrežu i Juventus je sačuvao stečenu prednost.

Staroj dami ovo je četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica u svim natjecanjima, a jedini re,mi upisao je protiv Milana u prvenstvu. S druge strane Chelseaju je ovo treća utakmica zaredom bez pobjede u 90 minuta, poražen je od Juventusa i Manchester Cityja dok je Aston Villu u EFL kupu svladao tek nakon jedanaesteraca.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali bilo je tu podosta pogrešaka u dodavanjima na obje strane.

Već u prvih 15 sekundi drugog poluvremena Juventus je stigao do pogotka. Bernardeschi je odličnom loptom u prostor pronašao Chiesu koji dolazi pred Mendyja i mirno zabija. Naravno, Thomas Tuchel bio je iznimno ljut na tako dekoncentrirano otvaranje drugog dijela od strane svojih igrača.

Nakon toga njegovi igrači su se trudili i pokušavali izjednačiti, ali Juventus se dobro branio.

Mateo Kovačić igrao je cijelu utakmicu, solidno, a imao je ove sezone i boljih nastupa.