Zadar uvjerljivo poražen u Podgorici od novog regionalnog ligaša

Branimir Korać • petak, 01.10.2021.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli ponoviti dobru igru iz susreta protiv Partizana, upisali su novi poraz i to kod Studentskog centra u Podgorici s 94:78...

Zadrani nastavljaju s oscilacijama na početku nove sezone. Nakon dobrog starta protiv Zaboka, odigrali su dosta loše protiv Škrljeva pa su unatoč porazu izgledali dobro protiv Partizana da bi sada izgubili uz loš nastup kod Studentskog centra u Podgorici.

Očekivao se bolji nastup Zadra, vjerovalo se da može do pobjede, ali Studentski centar se iskupio za težak poraz na startu od Mege, odigrao je bolje i visoko slavio protiv hrvatskog predstavnika.

U prvom poluvremenu sve je izgledalo solidno do neke 13. minute. Tada nakon minute odmora SC Derby radi seriju 14:2 i odlazi na visokih 39:25 da bi Zadrani do poluvremena uspjeli ponovno uhvatiti priključak i smanjiti na 43:41 na odmoru.

Otvaranje drugog poluvremena nije bilo loše, Zadar je krenuo sa 6:0, preuzeo vodstvo, no to je kratko trajalo. Vrlo brzo domaćin odgovara serijom 10:0 i do kraja treće dionice dolazi do dvoznamenkaste razlike.

U zadnjih deset minuta Zadrani su konstantno bili u visokom zaostatku i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će domaćin slaviti. Završilo je 94:78, uvjerljivom i zasluženom pobjedom Podgoričana.

U domaćem sastavu istaknuli su se Fletcher Magee s 20 poena i pet skokova i Kyle Vinales s 18 poena i 11 asistencija. Kod Zadra Justin Carter upisao je 19 poena i sedam skokova, a Martin Junaković 17 poena.