Ponovno raspoloženi Cibosi lako do pobjede protiv Gorice

Branimir Korać • subota, 02.10.2021.

Cibona je u prvom susretu trećeg kola HT Prve lige ugostila Goricu. U susretu u kojem je pobjednik bio poznat tijekom cijelog drugog poluvremena, Cibona je odigrala na visokoj razini...

Poraz od Splita je arhiviran i Cibona se okrenula boljim izdanjima. U trećem kolu HT Premijer lige imala je na meniju potencijalno vrlo neugodnu utakmicu protiv Gorice, ali izašla je na parket u onom svom boljem izdanju i visoko slavila.

Već početak utakmice naznačio je da bi Cibona mogla do uvjerljivog slavlja, stvorila je rano visokih 16:3, ali Gorica se do kraja četvrtine potpuno vratila u utakmicu i smanjila na samo poen zaostatka.

Sredinom druge dionice Gorica je nakratko i povela, ali Cibonina serija 12:1 prelomila je utakmicu.

Nakon toga sve je bilo u znaku Cibone, tijekom drugog poluvremena ta je prednost rasla i preko granice od 30 poena razlike, a završilo je vrlo visokih 106:76.

Kod Cibone bolji od ostalih bili su Mateo Drežnjak s 20 poena i pet skokova te Jose Vildoza sa 17 poena. Kod Gorice Mate Kalajžić ubacio je 18 poena dok je Karlo Uljarević dodao 14.