Škrljevo ostalo stopostotno, Alkar i Šibenka bez pobjede

Matej Kačan • subota, 02.10.2021.

U subotu su odigrane tri utakmice trećeg kola HT Premijer lige, a svoj savršeni niz nastavili su košarkaši Škrljeva. U potpuno suprotnom nizu ostali su Šibenka i Alkar...

Nakon dvije uvjerljive prvenstvene pobjede Vrijednosnice Osijek su večeras doživjele prvi poraz. U Osijeku je bolja bila ekipa Adria Oil Škrljevo sa 75:88 te je tako Škrljevo ostalo neporaženo.

Prvo poluvrijeme je pokazalo iznimno borbenu i dinamičnu igru obje ekipe, puno je bilo izmjena vodstva, a s prednošću od pet koševa na odmor odlaze gosti. U drugo poluvrijeme Škrljevo ulazi puno dominantnije, bolje igraju obranu te postižu lagane koševe, dok je domaćinima zakazao šut i četvrtina završava sa 54:69. U 37.minuti utakmice Škrljevo je ostvarilo najveće vodstvo u utakmici od +22 tricom Rajčića za 66:88 i tad je već utakmica bila riješena.

Pobjednike je s 19 poena predvodio Adway, po 15 su dodali Barnjak i Jelenković. Kod Vrijednosnica je 18 ubacio Makoi.

Pobjedu su ostvarili i košarkaši Zaboka koji su gostovali na Baldekinu kod Šibenke. Nakon tri četvrtine je domaćin imao šest poena viška, ali su Zabočani odigrali sjajnu četvrtu dionicu te su preokrenuli i slavili s 81:75.

22 poena kod Zaboka je zabio Antonio Črnjević, dok je 17 dodao Veljko Budimir. 17 kod Šibenke je ubacio Adnan Arslanagić, a po 15 su zabili Paić i Jambrović.

Drugu pobjedu je upisao Sonik koji je na gostovanju svladao Alkar zahvaljujući odvajanju u posljednjoj dionici. Sonik je imao 13 razlike nakon prve četvrtine, ali se Alkar vraća u drugoj i drži egal kroz treću.

No, Zadrani su do kraja pobjegli do 81:70 te su Sinjanima nanijeli treći poraz. Opet je kod Sonika maestralan s 21 poenom i sedam skokova bio Pavle Marčinković, dok je kod Alkara 15 zabio Hrvoje Vučić.